Anna Nicole Smith

Anna Nicole Smith

ABONE OL
Haziran 7, 2024 17:20
Anna Nicole Smith
0

BEĞENDİM

ABONE OL

1967-2007

Anne Nicole Smith, 1967 doğumlu ünlü Amerika’lı eski Playboy modeli ve oyuncu. 1993 yılında Playboy Dergisi tarafından Playmate of the Year seçilerek üne kavuşan Smith, ardından milyarder J. Howard Marshall ile yaptığı evlilikle adından söz ettirdi. Evlendiğinde 63 yaşında olan Marshall, 14 ay sonra hayatını kaybetmiş ve Smith’in mirastan pay almak için açtığı dava, yaklaşık 10 yıl sürmüştü.

Asıl ismi Vickie Lynn Hogan olan Smith, 8 Şubat 2007’de geçirdiği ani kalp krizi nedeniyle 39 yaşında, Florida’da hayata veda etti. Smith’in üçüncü evliliğinden bir kız çocuğu dünyaya getirmesinden 3 gün sonra da, ilk evliliğinden olan 20 yaşındaki oğlu Daniel, kalp krizi sonucu aniden hayatını kaybetmişti.

Vickie Lynn Hogan, 28 Kasım 1967’de Donald Eugene Hogan ve Virgie Mae Tabers’in kızı olarak Teksas, Houston’da dünyaya geldi. İki yaşındayken ailesi boşandı ve annesi ilki 1971’de Donald R. Hart’la olmak üzere dört evlilik daha yaptı. İsmini Nikki Hart olarak değiştiren Vickie, arkadaşlarına bir sonraki Marilyn Monroe olmayı ne kadar çok istediğinden bahsederek büyüdü. Texas, Mexia’ya taşınmalarının ardından buradaki lisenin ilk yılında sınıfta kaldı ve liseyi hiç bitirmedi. Jim’s Krispy Fried Chicken adlı restoranda garsonluk yaparken tanıştığı 16 yaşındaki Billy Wayne Smith’le 4 Nisan 1985’de evlendiğindeyse sadece 17 yaşındaydı. Oğlu Daniel Wayne Smith’in doğumundan 1 yıl kadar sonra ayrıldılar ve çocuğuyla birlikte Houston’a dönen Smith, çeşitli yerlerde yine garsonluk yapmaya başladı. Daha sonrasında Rick’s Cabaret adlı gece klubünde striptiz yapmaya başlayan Smith, Miss Nikki ve Robin gibi isimlerden sonra Anna Nicole isminde karar kıldı. Anna Nicole burada çalışırken, Kasım 1991’de Teksas’ın en zengin adamı 88 yaşındaki petrol milyarderi Howard Marshall II ile tanıştı.

Playboy Dergisi’ne gönderdiği fotoğrafları beğenen dergi sahibi Hugh Hefner sayesinde Mart 1992’de dergiye kapak oldu. Basında ismi “Yeni Marilyn Monroe” olarak geçmeye başlayan Smith, Mayıs 1992 sayısı için de çıplak pozlar verdi ve 1993’de dergi okuyucuları tarafından Playmate of the Year seçildi.

İki yıl süren ilişkileri boyunca birçok kez Marshall’dan evlenme teklifi alan Smith, 3 Şubat 1993’de Billy Wayne Smith’den boşandı ve 27 Haziran 1994’de Marshall ile Houston’da evlendi. Aralarındaki büyük yaş farkı nedeniyle basında, para yüzünden evlendiği iddia edilen Smith, yaşın onun için önemli olmadığını ve sevdiği için evlendiğini söyledi. Marshall, çift henüz 13 aylık evliyken 4 Ağustos 1995’de öldü.

Smith, eşinin vasiyetinde kendine yer vermediğini ve ona hiçbirşey bırakmadığını öğrenmesi üzerine 1,6 milyar dolarlık servetin yarısı için aileye dava açtı. Marshall’ın 56 yaşındaki oğlu E. Pierce Marshall’la arasında yaklaşık 10 yıldan beri süren miras davası halen çözüme ulaşmadı. 20 Haziran 2006’da E. Pierce Marshall’ın da geçirdiği enfeksiyona bağlı hastalıktan ölmesi üzerine, tüm miras onun dul eşi Elaine T. Marshall’a kaldı.

The Hudsucker Proxy (1994) ve Çıplak Silah 33 1/3 (Naked Gun 33 1/3: The Final Insult) filmlerinde küçük rollerde görünen Smith, 1995 yapımı To the Limitte (Colette Dubois rolünde) ve 1997 yapımı Skyscraper (Carrie Wisk isminindeki helikopter pilotu rolünde) adlı aksiyon filmlerinde başrolde oynadı.

2002 yılında “The Anna Nicole Show” adında bir reality programı sunmaya başlayan Smith, izleyiciden gelen olumlu tepkilere kendisi de şaşırarak bu şovu iki sezon boyunca sürdürdü. Ekim 2003’de TrimSpa isimli bir zayıflama ve güzellik ürününün sözcülüğünü yapmaya başladı ve Mayıs 2004’de kendi ismini taşıyan bir moda markası yaratmak için girişimlere başladı. Smith aynı zamanda Wasabi Tuna (2003) ve Be Cool (2005) adlı filmlerde rol aldı.

Anna Nicole Smith, 7 Eylül 2006 günü Nassau, Bahamalar’da Dannielynn Hope Marshall Stern isminde bir kız çocuğu dünyaya getirdi. Kızının babası olarak doğum sertifikasında avukatı Howard K. Stern’ün ismi yazılı olmasıyla birlikte, biyolojik babanın kim olduğunun DNA testiyle anlaşılması için bir dava açıldı.

Kızının doğumundan 3 gün sonra, 10 Eylül 2006’da kardeşini görmek için hastaneye gelen oğlu Daniel Smith’in hastanede aniden hayatını kaybetti.Bu olaydan duyduğu üzüntünün ardından Smith, kızının ismini Dannielynn Hope koymuştu.

Smith, 8 Şubat 2007 günü Hollywood, Florida’daki Seminole Hard Rock Cafe Hotel and Casino’da aniden yere yığıldı ve acilen hastaneye kaldırılmasına rağmen hayatını kaybetti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP