Tüyleriniz görünmez olsun!

Tüyleriniz görünmez olsun!

ABONE OL
Nisan 16, 2024 05:31
Tüyleriniz görünmez olsun!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Günümüzde istenmeyen tüylerden kurtulmanın birçok yolu var. Ancak son teknolojileri içlerinde barındıran krem tüy sarartıcılarla tüyler acısız, ağrısız üstelik zaman kaybetmeden görünmez oluyor.

Kıl kökünün bir ürünü olan tüylerin, dağılımı ve yoğunluğu genetik olarak belirlenmiş. Kıl köklerinin bazıları gözle görülmeyecek incelikte, bazıları ise aktif olarak koyu renkli ve belirgin kıl üretimi yapar. Vücutta daha az veya daha belirgin olan bir tüylenme paterni; cinsiyet, ırk, yaş, hormonsal durum gibi etkenlere göre oluşur.

Türk kadınlarının da yarıdan fazlası koyu tenli. Koyu tenli kişilerin tüyleri daha belirgin oluyor. Ergenlik çağından itibaren, koyu renkli tüylerin rahatsızlık verdiği, özellikle yüz bölgesindeki tüylenmenin birçok kadında özgüven eksikliği yarattığı yapılan araştırmalarla ortaya çıkıyor.

Günümüzde, bu soruna yönelik birçok çözüm sunuluyor. Lazer epilasyon, epilasyon, sir ağda ve tüy dökücüler bu yöntemlerden birkaçı. Ancak son dönemin en etkili acısız, ağrısız ve koyu renkli tüylerin hızlı bir şekilde rengini açan, belirsizleştiren yöntemi krem formundaki tüy sarartıcılar.

Bu ürünler içeriğindeki karbondioksit ve amonyak gazları nedeni ile gaz-kabarcıkları çıkış özelliğine sahipler. Dolu gözenekleri temizliyor ve ciltten kirleri uzaklaştırıyor. Ve cildin kolay bir şekilde nefes almasını sağlıyorlar. Yine içeriğindeki hidrojen peroksit, bakterileri ve sivilcelere neden olan diğer mikroorganizmaları öldüren çok güçlü bir antiseptik olarak biliniyor. Tüy sarartma işleminin diğer en önemli sonucu ise cilde aktif oksijen vermesi.

Tüy sarartıcılarla ilgili yanlış bildiklerimiz

Tüy sarartıcılar, tüyleri kalıcı sarartır: Yanlış

Krem tüy sarartıcılar, cildin yüzeyindeki tüylerin rengini açar, dolayısıyla tüy kökleri etkilenmez. Yeni çıkan kıllar doğal renginde çıkar.

Sarartma işlemi tüylerde renk değişimine neden olur: Yanlış

Açıcı ya da bu karışım içerisindeki diğer kimyasallar tüylerin koyulaşmasını da koyu görünümünü sağlamaz. Tüylerde değişim herhangi bir ilaç tedavisi, güneş gibi çevresel faktörler, yaşlanma, menopoz, hamilelik gibi biyolojik faktörler gibi nedenlerden dolayı gözlenir.

Ciltte tahrişe neden olur: Yanlış

Cilt ekzotermik bir yapıya sahip olduğu için sarartıcıyı ilk uygulamada kısa süreli kızarıklığa neden olabilir, fakat bu belirtiler 1-2 saat içerisinde normale döner. Bu tip kızarıklıkların oluşmaması için içeriğinde aloe vera ve chamomile bulunan tüy sarartıcıları kullanmaya özen gösterin.

Krem tüy sarartıcı kullanırken nelere dikkat edilmeli?

* Kullanmadan önce mutlaka cildinizin hassasiyetini test edin.

* Asla sıcak banyo yaptıktan sonra uygulama yapmayın.

* Karışımı hazırladıktan hemen sonra işleme başlayın.

* Cildinizde bulunan kesik ya da aşınmaların, lekelerin ya da makyajın üzerine yanma ve tahriş gibi sonuçlar doğuracağı için asla uygulamayın.

* Karışımı hazırlamak için asla ****l çatal, bıçak ya da kaşık kullanmayın. İçeriklerde kimyasal reaksiyon gösterebilir.

* Cilt sürekli yenilendiği ve yaşayan bir doku olduğu için sürekli melanin üretmektedir. Eczaneden en uzun süreli etki gösteren ürünü almaya özen gösterin ve tüyleriniz eski halini aldıktan sonra işlemi tekrar uygulayın.

* Sarartma işlemi için kullandığınız ürünlerin kapaklarını sıkıca kapatın.

* Etkisini kaybetmemesi için sarartıcı kiti her zaman serin, kuru ve karanlık bir yerde saklayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP