Oya Tekin, NOW TV’de Türkiye’ye seslendi…

Oya Tekin, NOW TV’de Türkiye’ye seslendi…

‘Yeni bir Seyhan için geliyoruz’

ABONE OL
Mart 24, 2024 15:14
Oya Tekin, NOW TV’de Türkiye’ye seslendi…
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adana Seyhan ilçesinin belediye başkan adayı olarak Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday gösterilen Oya Tekin, NOW TV’deki canlı yayında saptadıkları sorunlara çözüm önerilerini anlattı. Seyhan ilçesinin önemli sorunlarına dikkat çekti. Konuşmasına kadın aday olarak göreve aday olduğunu belirterek başlayan Tekin, sahadaki çalışmaların hızla ilerlediğini ifade ederek Özellikle yoksulluk ve şiddet konularına değinip bu sorunlara çözüm getirecek projelerinin olduğunu belirtti.

Seyhan ilçesinin yapısal problemleri arasında konut sorununun önemli bir yer tuttuğunu vurgulayan Tekin, %70’in üzerindeki konutların imarsız durumda olduğunu ve göç alan bir bölge olduğunu dile getirdi. Bu sorunların yanı sıra deprem riskine karşı da tedbir alınması gerektiğini belirtti.

Canlı yayında, şiddetin ve bağımlılığın toplum için büyük bir tehdit oluşturduğunu dile getiren Tekin, özellikle uyuşturucu bağımlılığına karşı rehabilitasyon merkezleri kurulması gerektiğini ifade etti. Ayrıca, gençlerin geleceği için gençlik merkezleri ve spor alanlarının oluşturulması gerektiğini vurguladı.

Kadınların güçlendirilmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konularına da değinen Tekin, kadın kooperatifleri ve dayanışma merkezleri kurmayı planladığını belirtti. Ayrıca, çocuk beslenmesi ve eğitimine yönelik projelerinin de olduğunu söyledi.

Son olarak, daha adil, güvenli, şeffaf ve eşitlikçi bir yönetim anlayışıyla Seyhan ilçesine hizmet etmeye talip olduğunu ifade eden Tekin, Seyhanlılara ve Adanalılara seslenerek destek istedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP