CEYHAN ALEMDAR ÖZTÜRKLE DEVAM MI DİYOR

CEYHAN ALEMDAR ÖZTÜRKLE DEVAM MI DİYOR

ABONE OL
Ocak 14, 2024 11:28
CEYHAN ALEMDAR ÖZTÜRKLE DEVAM MI DİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ceyhan’da Alemdar ÖZTÜRK’ün “Nerede Kalmıştık” sloganıyla başlattığı seçim çalışmaları kamuoyu tarafından karşılık gördü. Elimize ulaşan iki ayrı anket çalışmasına göre Alemdar ÖZTÜRK, en yakın muhtemel rakibine büyük fark atarak seçimi kazanıyor.

MNT araştırma tarafından Ceyhan geneli yapılan araştırmaya göre Alemdar ÖZTÜRK, İYİ Parti adayı olarak seçime girdiğinde %38’lik bir oy oranına ulaşıyor.

03-04/01/2024 tarihleri arasında Ceyhan’da telefonla yapılan ankette kamuoyuna “2024 Yerel seçimlerinde Ceyhan Belediye Başkanı olarak kimi görmek istersiniz” sorusu soruldu. 30 bin kişinin arandığı araştırmaya 4382 kişi katıldı. Ankete katılanlardan 1963 kişi oylamaya katıldı. Ankete göre;

İYİ Parti Alemdar ÖZTÜRK diyen 746 kişi          %38

CHP Kadir AYDAR diyen 531 kişi                               %27

AK Parti Erol Kahraman diyen 511 kişi                 %26

DEM Parti Seyfettin AYDEMİR diyen 175 kişi       %9

Oranlarında oy aldılar.

Yine adanahaber.net sitesinde yayınlanan bir haberde ise; “Net Anket Araştırma’nın Ceyhan ilçesinde 4500 kişi ile telefon üzerinden yapılan anketlerde çarpıcı sonuçlar alındı. Vatandaşların aynı parti içinde yer alan aday adayları arasındaki tercihi belirlendikten sonra dört partinin birincileri arasındaki sıralama da böyle şekillendi.

AK Parti Erol KAHRAMAN 1219 oy alırken    %27.1

CHP Kadir AYDAR 1210 oy alırken                        %26.9

İYİ Parti Alemdar ÖZTÜRK 1134 oy alırken  %25.2

MHP Mustafa BAYAR  936 oy alırken                  %20.8

Oranlarında oy aldıkları belirlendiği belirtildi” denilmekte

Ceyhan ilçesinin ittifak paylaşımı sonucunda AK Parti’ye verilmesi üzerine MHP’li seçmenin büyük çoğunluğu İYİ Parti adayı Alemdar ÖZTÜRK’e oy veriyor.

Ceyhan’da görüştüğümüz birçok ülkücü seçmen AK Parti adayına oy vermek yerine eski Ülkü Ocağı başkanı ve Ülkücü İYİ Parti adayı Alemdar ÖZTÜRK’e oy vereceğini belirtiyor.

2014 Ceyhan Belediye Başkanlığı seçimlerinde AK Parti adayı Alemdar ÖZTÜRK’e oy vermeyeceğini deklare eden ve öncülüğünü Erol KAHRAMAN’ın yaptığı birçok aday adayı AK Parti ve adayı Alemdar ÖZTÜRK’e oy vermemiş, aynı Alemdar ÖZTÜRK  MHP’li seçmenin ve bazı CHP’li seçmenlerin oyları ile belediye başkanı seçilmişti.

2024 seçimlerinde İYİ Parti adayı Alemdar ÖZTÜRK. Seçime katılan MHP ve Ülkücü seçmenin tamamına yakınının oyunu alırken, CHP- DEM Parti (HADEP) yakınlaşmasından ve parti içi kutuplaşmalardan rahatsız olan sağduyulu ulusalcı seçmeninde oyunu alacak gibi görünüyor.

Ülke ve bölgede seçim bu hava ve konjonktürde devam ederse Alemdar ÖZTÜRK 31 Martta açık ara seçimi kazanır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP