Tüy Azaltıcı Yöntemler

Tüy Azaltıcı Yöntemler

ABONE OL
Aralık 25, 2023 14:53
Tüy Azaltıcı Yöntemler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Özellikle yaz aylarında sık sık epilasyon yapmak hem sıkıcı hem de can yakıcıdır. Peki, tüyleri azaltan yöntemler nelerdir.

Vücuttaki tüy miktarı bölgeyle ilgilidir ve farklılık gösterir. Lazer gibi yöntemler tüylenmeyi neredeyse tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ancak bazı yan etkileri tartışılır olduğundan veya ciddi paralar harcamak gerektiğinden genellikle son çare olarak kullanılır.

Tüy dökmeye yardımcı kremler de tüylerinizi tamamen temizlemeyebilir. Tıraş etmek ise tüylerin daha güçlü ve fazla çıkmasına yol açabilir.

Bu durumda imdadınıza yetişen tüy azaltıcı ve seyreltici ürünler bulunmaktadır. Çoğu doğal içerikli olan bu ürünler tüy köklerini zayıflatarak daha ince ve uzun sürede çıkmalarına yardımcı olur.

Epilasyon acısına karşı öneriler:

Epilasyon yapmadan önce tüy köklerini yumuşatması için bölge ılık su ile yıkanmalıdır. Sıcak su cildin hassaslaşmasına neden olur.

Epilasyon yapmaya seçtiğiniz bölgenin en dayanıklı yerinden başlayın. Dayanıklı alandan başladığınız takdirde ağrı eşiğiniz de yükselecek ve daha hassas bölgelerin acısı azalacaktır.

Epilasyon sonrasında ise yine soğuğa yakın ılık su ile bölge temizlenmelidir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP