Sarkık Göğüslerin Suçlusu Diyetler!

Sarkık Göğüslerin Suçlusu Diyetler!

ABONE OL
Aralık 31, 2023 20:16
Sarkık Göğüslerin Suçlusu Diyetler!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Seksi ve dik göğüslere sahip olmak için hızlı kilo alıp vermeyin ve 1200 kalorinin altındaki sağlıksız diyetlerden uzak durun. Meyve, sebze ve yağsız et tüketin.

Yer çekimi, hamilelik ve emzirme dönemleri göğüslerde önemli ölçüde deformasyona sebep oluyor… Ama müdahele etmenin mümkün olmadığı bu üç durumun dışında göğüslerdeki sarkmanın en önemli nedeni; hızlı kilo alıp vermek… Cosmopolitan dergisi aşırı kilonun ve sağlıksız diyetlerin göğüsleri nasıl etkilediği ve neler yapmak gerektiği hakkında bilgiler veriyor. İşte bunlardan birkaçı…

KOLAJEN DOKU ESNİYOR

Cilde sıkılık veren kolajen, göğüslerin şeklinin korunmasında da çok etkilidir. Ancak hızlı kilo alıp vermek ve sürekli diyet yapmak kolajenin esnemesine sebep olur. Sık yıkanan ve sürekli esneyen bir kazak gibi; bir süre sonra göğüslerinizdeki kolajen dokular da kendini bırakmaya başlar.

Kilo aldığınız dönemlerde yağlar, kadınlarda feminen bölgelere doğru gider. Yani siz hafifleştikçe göğüsleriniz hafif, ağırlaştıkça da ağır ve sarkık oluyor.

YAVAŞ KİLO VERİN

Göğüslerinizin sıkı ve sağlıklı olmasını istiyorsanız; beslenmenize dikkat etmeli ve düşük kalorilidiyetlerden uzak durmalısınız. Diyetinizi bir uzman denetiminde yapmalısınız.

Günlük kalori alımınız 1200 kalorinin altına düşmemeli. Bunun altında kalori alımı kolajen ve elastin bağ dokularını olumsuz etkiler. Daha fazla meyve, sebze ve yağsız et tüketmelisiniz.

Öte yandan ne kadar yavaş ve sağlıklı kilo verirseniz, verdiğiniz kiloları tekrar almanız da o derece yavaş olur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP