Botoks Ne Sıklıkta Yaptırılmalı?

Botoks Ne Sıklıkta Yaptırılmalı?

ABONE OL
Aralık 25, 2023 14:44
Botoks Ne Sıklıkta Yaptırılmalı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mevsim geçişlerinde yaşadığınız depresyondan botoks yaptırarak kurtulabilirsiniz.

Mevsim geçişlerinde yaşanan depresyon insanları değişik arayışlara sürükler. Estetik Uzmanı Dr. Hikmet Gülaçtı, mevsim geçişlerinde yaşanan depresyondan en az etkiyle kurtulmak isteyen, orta yaş bunalımı yaşayan kişilere botoks yaptırmalarını önerdi ve uygulama hakkındaki detayları anlattı.

Kırışıklıklar nasıl oluşur?

Yüz mimiklerini yapmamızı sağlayan kaslar, üstlerini örten deriye yapışıktır. Bu nedenle gülme, ağlama, üzülme, endişelenme gibi duygulanım durumlarında mimik kasları harekete geçerken üzerindeki deri de büzüşür. Böylece kırışıklıkların ilk adımı atılmış olur. Yıllarca süren bu işlem cildin esneklik yapısının da azalması ile birleşince kırışıklıklar oluşmaya başlar. Mevsim geçişlerinde yaşanan depresyon sırasında kişinin kendisini beğenmemesi ve değişiklik arayışlarına girmesi sıklıkla karşılaştığımız bir tablodur.

Botoks uygulaması ne işe yarar?

Botoks, yüzdeki kasları gevşeterek kırışıklık oluşturan sürecin önüne geçer yani bir anlamda koruyucu etki yapar. Yaşlılık sürecini yavaşlatır. Diğer taraftan da daha huzurlu, daha genç, daha parıltılı, dinamik bir yüz ortaya çıkar. Bu da insanın kendine olan özgüvenini olumlu yönde etkiler ve kişi kendini daha mutlu hisseder.

Tecrübeli hekim, doğru botoks uygulaması

Kişilerin botoks uygulaması yaptırmadan önce yaşadıkları endişelerin ilk sırasında ‘mimiklerim kaybolursa, maske gibi bir yüzüm, donuk bir ifadem olursa’ yer alır. Oysa doğal bir görünüm, başarılı ve doğru botoks uygulaması hekimin tecrübesi ile bağlantılıdır.

Botoks hangi sıklıkla yapılmalıdır?

Hızla uygulandığı için çok az acı hissedilir, çok ince insülin iğneleri ile yapılır, uygulama öncesinde bir lokal anestezik krem de sürülür. Tedaviyi takip eden 3 ya da 4’üncü günde botoks etkisini yavaş yavaş gösterir ve istenilen sonuca yaklaşık 10 günde ulaşır. İki hafta sonra doğal görünüm ortaya çıkar. Yaklaşık 4 aylık bir ömrü vardır fakat birçok hasta 6 aya kadar kendini iyi hissettiği için yılda iki kere bu uygulamayı yaptırır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP