Sıkışmış Bir Ampulü Nasıl Çıkartabilirsiniz?

Sıkışmış Bir Ampulü Nasıl Çıkartabilirsiniz?

ABONE OL
Ekim 9, 2023 07:40
Sıkışmış Bir Ampulü Nasıl Çıkartabilirsiniz?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sıkışmış Bir Ampulü Nasıl Çıkartabilirsiniz? Bir parça bant, bir kalıp sabun veya bir patates kullanarak sıkışmış bir ampulü yuvasından çıkarabilirsiniz. Ampulün kırılma olasılığı yüksektir, bu nedenle takılmış bir ampulü gevşetmeye çalışırken eldiven ve göz koruması takılmalıdır.

Sıkışmış bir ampulü çıkarmadan önce, ışığa giden elektrik kesilmelidir. Elektrik kesildikten sonra, bir bez ve eldiven kullanarak, ampulü soketten çevirmeyi deneyin. Camın paramparça olması durumunda bez, ampulün üzerine yerleştirilmelidir.

Ampul soketten çıkmazsa, ampulü sökmek için bir parça bant kullanılabilir. 2 ayak uzunluğunda bir bant parçası kesin ve yapışkan kısımları içe dönük olacak şekilde bir daireye sarın. Ampulü ilmeğin ortasına yerleştirin ve yanlarını cama bastırın. Ampulün her iki yanında fazla miktarda bant bulunmalıdır. Bu fazla bantıtutak için kullanacaksınız. Prizden çıkarmak için şerit tutamaçlarını kullanarak ampul sayacını saat yönünde çevirin.

Ampul kırılırsa, bir patates veya bir kalıp sabun alın ve ampulün tabanının tutulduğu yuvaya yerleştirin. Patates veya sabun çubuğunu sokete sokun ve ampulün tabanını soketten çıkarmak için bükmeye başlayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP