Başkan Zeydan Karalar’dan Gaziköy Lisesi Öğrencilerine Büyük Destek

Başkan Zeydan Karalar’dan Gaziköy Lisesi Öğrencilerine Büyük Destek

ABONE OL
Temmuz 28, 2023 12:56
Başkan Zeydan Karalar’dan Gaziköy Lisesi Öğrencilerine Büyük Destek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir zamanlar efsane lise olarak büyük bir eğitim kurumu unvanı ile Kozan İlçesine bağlı Gaziköy Kasabası ve çevre köylerin öğrencilerine eğitim veren Gaziköy Çok Programlı Anadolu Lisesi 5 yıl önce eğitim öğretime kapanmıştı.

Dört yıl önce KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’nın girişimleri sonucunda yeniden eğitim öğretime başlayan ve şu an 170 öğrencisine eğitim veren Gaziköy Lisesi yanlış yönetimler sonucunda eğitimden uzaklaşırken içerisindeki dev ağaçlar hunharca kesilmiş ve okulun ihata duvarları da yıkılan ağaçların altında tamamen yıkılmıştı.

Üç yıl önce Gaziköy Çok Proğramlı Anadolu Lisesini yeniden ayağa kaldırmak isteyen KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan talep etmiş olduğu avlu duvarların yenilenmesi ve okul avlusuna kilitli taş kaplanması talebinin olumlu karşılanması sonucu okul yeniden görsel olarak göze hitap etmeye başlamıştı.

KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga son olarak Adana Büyükşehir Belediyesi Yol İşleri Daire Başkanı İbrahim Karaoğlu’ndan okulun basketbol sahasının yenilenerek öğrencilerin spor yapmalarına imkan verilmesini talep etmişti.

Adana Büyükşehir Belediyesinin değerli ve başarılı daire Başkanlarından İbrahim Karaoğlu Başkan Zeydan Karalar’ın desteğini alarak okulun basketbol sahasını komple yenilediler.

Gaziköy Lisesine ve KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni Türkeş Manga’yı iş yerinde ziyaret eden Başkan Karaoğlu çok hızlı bir çalışmayla okulun atıl durumdaki basketbol sahasının üzerine yeniden mükemmel bir saha oluşturdular.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan KozanBilgi.Net Genel Yayın Yönetmeni ve Çukurova İnternet Gazeteciler Derneği Üst Komisyonlar Başkanı Türkeş Manga yaptığı teşekkür açıklamasında “Sayın Zeydan Karalar Başkanıma öncelikle teşekkür ederek sözlerime başlamak istiyorum.

Bir zamanların efsane lisesi yanlış okul yönetimleri sonucu yok edilmiş ve donanımları kullanılamaz hale getirilmişti. Başlattığımız taşradaki öğrencilerimize de eğitim fırsat eşitliğinde onlara sahip çıkılsın kampanyamız Sayın Başkan, Sayın Daire Başkanı ve Büyükşehir yetkili kurumları tarafından her zaman destek görmüş ve şu an okulumuz öğrencilerimiz için daha kullaışlı konuma gelmiştir. Özellikle Sayın İbrahim Karaoğlu Başkanım bizzat bizleri ziyaret ederek sahanın çok kısa süre içerisinde yapılmsını sağlamışlardır.

Öğrencilerimize ve okulumuza değer katan gönülerin başkanı Sayın Zeydan Karalar’a, Yol ve ulaştırma hizmetleri daire Başkanı Sayın İbrahim Karaoğlu’na ve emeği geçen tüm büyükşehir personeline yürekten teşekkürlerimi, şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız güzel insanlar” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP