Kozan Depreminin Ardından Kozan Kızılay Anında Sahaya İndi

Kozan Depreminin Ardından Kozan Kızılay Anında Sahaya İndi

Bugün saat 08.44’de Adana’nın Kozan ilçesi Minnetli Mahallesi merkezli olarak 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

ABONE OL
Temmuz 25, 2023 15:06
Kozan Depreminin Ardından Kozan Kızılay Anında Sahaya İndi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yerin 11.27 kilometre derinliğinde meydana geldiği belirlenen deprem, Adana merkez başta olmak üzere çevre ilçeler ile Osmaniye ve Kahramanmaraş illerinden de hissedildi.

Yaşanan şiddetli depremin ardından Adana Valisi Dr. Süleyman Elban ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki incelemelerde bulunmak ve depremzede ailelere yardımcı olmak amacıyla Kozan’a geldiler.

Kozan Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü yönetiminde Kızılay Kozan İlçe Başkanlığı ve sivil toplum örgütleri depremde zarar gören mahallelere hasar tespit çalışması yapmak ve yardımda bulunmak için deprem bölgesine ulaştılar.

Kızılay Kozan İlçe Başkanı Oğuz Cengiz’den aldığımız bilgiye göre depremin merkez üssü olan Minnetli Mahallesinde 20 ev, Karahamzalı Mahallesinde 50 ev, Karabucak Mahallesinde ise 20 evin hasar gördüğü öğrenildi.

Depremzede vatandaşlarımıza Kozan Belediyesi Aş evi müdürlüğü ve Kozan Öğretmenevi yemekhanesinden sıcak yemek yardımı yapıldığı öğrenildi.

Şehir merkezinde de hasar gören çatlamalar meydana gelen binaların olduğu öğrenildi.

KozanBilgi.Net Yönetimi olarak vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarken sahada görev yapan yardım ekiplerine de kolaylıklar diliyoruz.

GEÇMİŞ OLSUN KOZAN !

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP