Belkız’ın Macera Arayışı

Belkız’ın Macera Arayışı

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 15:03
Belkız’ın Macera Arayışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Belkız ve Alp her gün mağarayı arasa da bir türlü mağarayı bulamamışlar. Mağarayı her bulamamalarında da köylerine üzgün bir şekilde dönmek zorunda kalmışlar. Her gün mağarayı bulamadıkları için üzülmektense artık Belkız ve Alp mağarayı aramaya gitmemeye karar vermişler. Belkız ve Alp’in bu kararından sonra ise köyde hiç istenmeye olaylar olmuş. Köyün içinde sürekli yeni olaylar olmaya ve köylüler de bu olaylardan kötü bir şekilde etkilenmeye başlamışlar. Köydeki bu durumu düzeltmek için pek çok büyük olaya el atsa da yine de sorunlar aynı şekilde devam ediyormuş. Köydeki sorunların devam etmesini durdurmak için de Belkız ve Alp mağarayı aramaya karar vermişler. Bu kararları sonucunda da Belkız ve Alp yola koyulup mağarayı aramaya başlamışlar.

Günler, haftalar ve hatta aylar sonra Belkız ve Alp mağara arayışında yoruldukları için dinlenmeye karar vermişler. Tam dinlenirken de birden bir ses duymuşlar. Arkalarını dönüp baktıklarında ise bu sesin çok yakından geldiğini fark etmişler. Sesi fark ettikten sonra sessizce sesi takip etmişler ve sesin aslında bir mağaranın girişinden geldiğini görmüşler. Sesin geldiği yeri takip etmeleri sayesinde Belkız ve Alp mağarayı bulup içine girmişler. Mağaranın içine girdikten sonra da köydeki sorunların çözülmesi için dileklerini dilemişler ve tekrar mağaradan çıkıp köylerine dönmek için yola koyulmuşlar.

Köylerine döndüklerinde de artık her şeyin eskisi gibi güzel olmasını hayal etmişler ancak bir yandan da mağaranın dileklerini gerçekleştirip gerçekleştirmeyeceğini bilmedikleri için çok fazla korkmuşlar. Tabi bu korkuları sadece köylerine gidene kadar sürmüş. Çünkü ikisi de köylerine gittiklerinde köyün eskisi gibi olduğunu ve insanların artık daha mutlu olduklarını görmüşler. Köydeki sorunların çözülmesi ve artık herkesin daha mutlu olması ile de hayatlarının sonuna kadar bu mutluluğu onlara sağlayan mağaraya teşekkür etmeyi de asla unutmamışlar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP