Ella ve Peter Kardeşler

Ella ve Peter Kardeşler

ABONE OL
Mayıs 20, 2023 10:20
Ella ve Peter Kardeşler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bir gün Ella herkesi kandırmış ve kardeşiyle birlikte kimseye haber vermeden ormana gitmiş. Ormanda mantar toplayan kardeşler çok yorulmuşlar. Dinlenmek isteyen kardeşler topladıkları büyük mantarlardan yatak yapıp uykuya dalmışlar.

Uykudan uyanan kardeşler bir de ne görsünler? Ormanda değiller. Kötü kalpli bir yabancı onları kaçırmış. Çok korkan Peter ve Ella kardeşler birbirlerine sarılıp ağlamaya başlamışlar. Kötü kalpli yabancı onlara ‘Artık burada kalacaksınız ve benim için ormandan odun toplayıp getireceksiniz.’ demiş.

Yabancı adamın söylediğine çok kızan Ella ‘Sen bana hiçbir şey yapamazsın hem sen çok çirkinsin bizi hemen bırak.’ diye bağırmış. Buna çok sinirlenen kötü kalpli adam onları bir odaya hapsetmiş. İyi kalpli olan Peter ise kardeşine ‘Ella sen bu camdan kaç, ailemize haber ver, ben seni burada beklerim, sabah olunca da gelin beni kurtarın.’ demiş.

Camdan kaçan Ella, kardeşini orda bırakmış ve evin yolunu tutmuş. Eve gelince de ailesine ormana mantar toplamaya gittiklerini ama kötü kalpli bir adamın onları kaçırdığını söylemiş. Ella hep yalan söylediği için ona kimse inanmamış ve annesi Ella’ya ‘Sana kaç kare söyledim yalan söylemek hiç hoş değil canım, lütfen şimdi bana yardım et ve uslu bir çocuk ol.’ demiş.

Ama Ella’nın içi hiç rahat değilmiş. Çünkü kardeşi Peter kötü kalpli adamın yanında kalmış ve onu oradan kurtarması gerekiyormuş. Ella en sonunda ne yapacağını bulmuş. Kötü kalpli adamın evine gidecek; cama taş atacak, adam evden çıkınca da kardeşini oradan kurtaracakmış. Tekrardan orman yoluna giden Ella kötü kalpli adamın evini bulmuş cama taş atıp kötü kalpli adam evden çıkınca da kardeşini oradan kurtarmış.

Peter çok üzgünmüş ve karnı çok acıkmış. Çünkü kötü kalpli adam Peter’e hiç yemek vermemiş ve ona çok kötü davranmış. Kardeşiyle birlikte eve giden Ella olanları annesine anlatmış ve annesi çok üzülmüş. Annesi, Peter ve Ella’ya bir daha ondan habersiz ormana gitmemelerini gerektiğini söylemiş. Ella’da yalan söylemenin çok kötü bir şey olduğunu anlamış ve hep uslu bir çocuk olmuş.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP