Çizgisiz Oje Nasıl Sürülür?

Çizgisiz Oje Nasıl Sürülür?

ABONE OL
Nisan 6, 2023 17:40
Çizgisiz Oje Nasıl Sürülür?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Oje sürmenin amacı ellerinizin görünümünü iyileştirmektir. Ne yazık ki, evde tırnaklarınıza oje sürerken genellikle çizgiler ve çıkıntılar gelişir. Çizgili görünüm, mat benzeri yüzeyler nedeniyle beyaz ve pastel renklerle daha sık görülür. Çizgisiz bir tırnak görünümü elde etmenin anahtarı, tırnağı düzgün bir şekilde hazırlamak ve işleri düzeltmek için parlak bir üst kat uygulamaktır.

Adım 1
Bir pamuğu oje çıkarıcıyla ıslatın ve mevcut ojeyi çıkarmak için tırnaklarınızın her birinin üzerine silin. Oje yoksa, yüzeydeki yağı veya kiri temizlemek için yine de pamuk topuyla tırnaklarınızı silin.

Adım 2
Ellerinizi iyice yıkayın ve kurulayın. Tırnaklarınızı inceleyerek üzerlerinde pamuk ipleri veya küçük tüy parçaları olmadığından emin olun, çünkü bunlar kurumuş ojenizde görünecektir.

Adım 3
Şeffaf renk bir oje ile önce tırnaklarınızı boyayın. Cila kuruyana kadar en az bir veya iki dakika bekleyin. Cilatırnaklarınızda düzensizlikler olsa bile cilanız için pürüzsüz bir taban oluşturur.

Adım 4
Ojeyi avuçlarınızın arasında tutun ve rengi karıştırmak için 30 saniye ileri geri döndürün. Yuvarlanma, ojede kabarcıkların oluşmasını önler.

Adım 5
Ojeyi açın ve sürün. Fırçayı dik değil tırnağınıza paralel tutun ve tırnağk etinden uca doğru hareket ettirin. İlk katın çok ince olmasına dikkat etin. Sadece tırnağı kaplayacak kadar oje kullanın. Çizilmeye neden olacağından fırçayı kullanarak ojenin üzerine geri dönmeyin.

Adım 6
Oje kuruyana kadar iki veya üç dakika bekleyin. Birincisinden biraz daha kalın olan ikinci bir kat cila uygulayın, böylece alttaki tırnak tamamen kaplanır. Bu cila katı tamamen kuruyana kadar iki veya üç dakika bekleyin.

Adım 7
Bir şişe şeffaf oje ile son katı uygulayın. Tüm tırnaklarınızın yüzeyini ince bir tabaka halinde boyayın. Tırnak dibinden başlayarak uca kadar tek bir fırça hareketiyle sürün. Boşlukları engellemeye yetecek kadar her darbeyi üst üste getirin.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP