Vazelini Neler İçin Kullanabileceğinizi Biliyor musunuz?

Vazelini Neler İçin Kullanabileceğinizi Biliyor musunuz?

ABONE OL
Mart 6, 2023 16:09
Vazelini Neler İçin Kullanabileceğinizi Biliyor musunuz?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vazelin yaygın olarak kullanılan kremlerin başında gelmektedir. Ev işlerinde olduğu gibi güzellik için de kullanılmaktadır. Ancak vazelini farklı işler içinde kullanabilirsiniz. Bu yazımızda vazelini farklı olarak kullanabileceğiniz alanları hazırladık.

Sıkışan yüzükleri çıkarın

Parmağınıza sıkışan yüzüğü çıkarmak için en ideal yol vazelindir. Yüzüğün etrafına vazelin sürün ve çevirin. Bir süre sonra yüzük parmağınızdan kolaylıkla çıkacaktır.

Tıkanan kulak memeleri

Küpe takmadığınız zaman kulak memeleriniz hemen kapanıyorsa vazelin size yardımcı olabilir. Kulak memesine biraz vazelin sürün ve küpeyi geçirin. Kolay ve acısız olacaktır.

Ayakkabı ve çantanızı hızlı parlatın

Ayakkabı ve çantaların parlaklığı kaybolabilir. Yeni görüntüsünü kazandırmak için bir parça vazelin ile ovun. Eski parlaklığını kazanacaktır.

Organik el sanatları projeleri için vazelin kullanın.

Patates, kabak gibi ovma sanatlarıyla uğraşıyorsanız o zaman bu ürünleri parlakmak için vazelin kullanabilirsiniz. Böylece organik ürünlerin hızlı çürümesini ve bozulmasını önlemiş olacaksanız.

Ancak ahşap üzerine vazelin sürmekten kesinlikle kaçının.

Hareketli parçaları yağlamak için vazelin kullanın.

Kapı menteşeleri, sıkışan fermuarlar ve mekanik oyuncaklardaki hareketli parçaların düzgün çalışması için vazelin kullanabilirsiniz.

Oje gibi bir süre sonra zor açılan şişeleri açmak için de vazelin kullanabilirsiniz. Her kullanımdan sonra ojenin ağız çevresine bir parça vazelin sürün.

Evcil hayvan bakımı için vazelin kullanın.

Vazelin kedi ve köpekleriniz için ortak bir ev çözümdür. Her zaman veteriner ile konuştuktan sonra uygulayın. Kedilere bir parça vazelin yutturarak yuttukları tüyleri daha kolay çıkarmalarını sağlayabilirsiniz.

Kış aylarında köpeklerinizin patileri sertleşir. Bunun içinde vazelin kullanabilirsiniz.

Pil korozyonu önlemek için vazelin kullanın.

Pillerinizin ömrünü uzatmak için vazelin kullanabilirsiniz. Pil başlarına bir parça vazelin sürün, korozyonu önleyeceksiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP