Sıkan Ayakkabıları Genişletmenin 3 Farklı Yolu

Sıkan Ayakkabıları Genişletmenin 3 Farklı Yolu

ABONE OL
Mart 9, 2023 15:16
Sıkan Ayakkabıları Genişletmenin 3 Farklı Yolu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnternetten alışveriş yapmak artık çok moda. Ancak özellikle online aldığınız ayakkabıların ayağınıza küçük gelme ihtimali de çok yüksek. Ya da beğendiğiniz ama uç kısmı sıkan bir ayakkabıyı nasıl olsa açar diye alanlar da var.

Peki giydikçe açmayan, hala sıkan ayakkabılarınızı atmak yerine, ayağınıza tam olacak şekilde açmanın yolları var mı? Bu yazıda, ayağınızı sıkan ayakkabılarınızı genişletebileceğiniz 3 farklı yöntem bulacaksınız.

Yöntem 1- Dondurma
İhtiyacınız olan sadece kilitli buzdolabı poşeti ve su. Ayakkabınızın içine uçlara gelecek şekilde poşeti iyice yerleştirin ve için su ile doldurun. Poşetin ağzını kapatın ve ayakkabıları buzluğa yerleştirin.

Poşetin içindeki su sertleşene kadar buzlukta bırakın. Suyun donmasıyla ayakkabı genişleyecek ve ayakkabılarınızı uzatacaktır.

Buzun hafifçe çözülmesini sağlamak için ayakkabıları dondurucudan çıkarın. Buz çözülmeye başlayınca ayakkabının içinden çıkarın.

Yöntem 2 – Sürtme alkolü ile açma
Sürtme alkolünü küçük sprey şişesine koyun. Sıkan ayakkabılarınızın içine biraz nemli olana kadar alkolden püskürtün. Ayağınızda çorapla ayakkabıları giyin ve alkol kuruyana kadar dolaşın. Ayakkabılarınız hala biraz sıkıyorsa, işlemi tekrarlayın.

Yöntem 3 – Saç kurutma makinesi ve çorap
Kalın bir çift çorap (veya ayakkabıya sığacak kadar kalın) giyin. Çorapla giydiğiniz ayakkabıya bir süre sıcak saç kurutma makinesi tutun. Ayakkabıyı ayağınızdan çıkarın ve soğumasını bekleyin. Hala ayakkabı sıkmaya devam ediyorsa, işlemi tekrarlayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP