Mutfak İçin Yağ Sökücü Tarifi

Mutfak İçin Yağ Sökücü Tarifi

ABONE OL
Mart 5, 2023 14:13
Mutfak İçin Yağ Sökücü Tarifi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mutfağınızın temizliğinde doğal ürünleri seviyorsanız size farklı bir yağ sökücü tarifi vereceğiz. Yağ sökücü için karbonat ve sirke karışımının yeterli olduğunu düşünebilirsiniz. Biri alkali diğeri asidik olduğu için birbirlerinin etkilerini iptal ettikleri belirtiliyor. İşte farklı tarifimiz. Süper etkili…

Malzemeler
115 gram. karbonat
100 ml. Kastil sabunu (kokusuz)
20-25 damla saf tatlı portakal esansiyel yağı

Yapılışı
İstediğiniz bir kaba karbonat tozu ve Kastilya sabunu ekleyin ve homojen bir macun oluşana kadar karıştırın. Tatlı portakal esansiyel yağı ekleyin.
Bu malzemele ile istediğiniz tün yağlı yüzeyleri ovabilirsiniz. Islak havluyla silerek temizleyin.

Karbonat tozu ve Kastilya sabunu harika yumuşak bir ovma yapar ve portakal esansiyel yağı yağı da kirin giderilmesinde en iyisidir. Yapılan bir araştırma tatlı portakal yağının E. coli’ye karşı etkili olduğunu ortaya çıkardığını biliyor muydunuz ? Bu yüzden bu ovma işlemi ayrıca, çiğ etin konulduğu tezgahlar için harika olmasını sağlayan antibakteriyel özelliklere de sahiptir.

Konvansiyonel temizlik ürünlerinin portakal esansiyel yağı kullanılıyor sorun yağın genellikle sentetik olması. Bu kimyasallar astım, endokrin bozulması ve hatta kanserle bağlantılı tahriş edicidir.

İhtiyacınız olan tek şey bu üç bileşen ve doğal, güvenli ve etkili bir DIY yağ çözücü yumuşak fırçaya sahipsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP