Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in çağrıda bulunduğu Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Twitter'dan açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
Mart 4, 2023 06:08
Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’ndan açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Altılı Masa’nın 12’nci toplantısında, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı Cumhurbaşkanı adayı olarak Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş isimlerini önerdiğini açıkladı.

Akşener, “Görüş ve önerilerimiz kesin bir biçimde reddedildi. Bu aşamada Altılı Masa bir ortak akıl platformu olmaktan çıktı” diye konuştu.

Partisinin bir dayatmaya mecbur bırakıldığını söyleyen İYİ Parti lideri, “Buna boyun eğmeyiz” dedi, İmamoğlu ve Yavaş’a da “Millet sizi göreve çağırıyor” diye seslendi.

YAVAŞ: TEMENNİMİZ, İTTİFAKIN TÜM PAYDAŞLARIYLA YOLUNA DEVAM ETMESİ

Akşener’in açıklamalarının ardından gözlerin çevrildiği iki isimden yanıt geldi.

Mansur Yavaş, “Bugüne kadar yaptığımız açıklamalarda Genel Başkanımız Sn. Kemal Kılıçdaroğlu’nun iradesi dışında hareket etmeyeceğimizi belirtmiştik. Aynı çizgideyiz. Temennimiz, Millet İttifakı’nın tüm paydaşlarıyla yoluna devam etmesidir.” ifadelerini kullandı. Yavaş, mesajında Ekrem İmamoğlu’nun sosyal medya hesabını etiketledi.

İMAMOĞLU: MİLLET İTTİFAKI’NIN EKSİLMEDEN ÇOĞALARAK BÜYÜYECEĞİNDEN ŞÜPHEM YOK

Ekrem İmamoğlu da “Millet İttifakı halkımızın içinden geçtiği zor bir dönemde ağır bir sorumluluk alarak devleti etkin ve demokratik, toplumu huzurlu ve zengin kılma iradesiyle kurulmuş bir siyasi birliktir. Milletimize çaresiz, umutsuz ve yalnız olmadıklarını göstereceklerine inanıyorum. CHP’nin öz evladı ve Millet İttifakı’nın Belediye Başkanı olarak milletimizin arzu ettiği birlik içinde, ittifak masasında irademizi temsil eden Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve Millet İttifakı’nın, eksilmeden çoğalarak büyüyeceğinden şüphem yoktur” dedi. İmamoğlu paylaşımında Kılıçdaroğlu ve Yavaş’ın sosyal medya hesaplarını etiketledi.

SOYER: BU TOPRAKLARIN HASRET KALDIĞI YEPYENİ BİR DÖNEM BAŞLIYOR

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Twitter hesabından yaptığı paylaşımda “Bu toprakların hasret kaldığı yepyeni bir dönem başlıyor… Gençlerimizin hayal kurabildiği, tüm farklılıkların zenginliğe dönüştüğü, düşüncelerin özgürlükle yeşerdiği, doğanın zulüm görmediği bir gelecek çok yakın. Bu geleceğin peşindeyiz” ifadelerini kullanarak Kılıçdaroğlu’nun sosyal medya hesabını etiketledi.

SEÇER: KILIÇDAROĞLU’NU ADALET YÜRÜYÜŞÜNDE ASLA YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Twitter hesabından “Ülkemizin büyük bir felaket yaşadığı bugünlerde, sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Millet İttifakı’nın bir ve beraber olmasını diliyoruz” ifadelerini paylaştı.

MUHİTTİN BÖCEK: KAZANAN HALKIMIZ OLACAK

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise Twitter hesabındaki paylaşımda “Halkımızın umudu Millet masası. Durmadan, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Halkın iktidarını kuracağız. Hep birlikte güçlenerek soframızı genişleteceğiz. Kazanacağız. Kazanan halkımız olacak. Millet ittifakımızın bir ve beraber olmasını diliyorum. Seninleyiz Kemal Kılıçdaroğlu” dedi.

OSMAN GÜRÜN: YARINLAR BİZİM

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, sosyal medya hesabındaki paylaşımında “Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında birbirimize güvenerek, kol kola girerek adalet, huzur ve refahın hakim olduğu aydınlık yarınları birlikte kuracağız. Ülkemizin geleceği, Millet İttifakı’nın başarısı için Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız. Yarınlar bizim” mesajlarına yer verdi.

ALBAYRAK: HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, sosyal medya hesabından “Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez. Hep birlikte kazanacağız…” paylaşımını yaptı.

KARALAR: MİLLET İTTİFAKI’NIN BİR VE BERABER OLMASINI DİLİYORUZ

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Twitter’daki paylaşımında “Ülkemizin büyük bir felaket yaşadığı bugünlerde, sevgiye ve saygıya ihtiyacımız var. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu adalet yürüyüşünde asla yalnız bırakmayacağız. Millet İttifakı’nın bir ve beraber olmasını diliyoruz” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP