Eşyaların Ömrünü Uzatıp Tasarruf Etme Yöntemleri

Eşyaların Ömrünü Uzatıp Tasarruf Etme Yöntemleri

ABONE OL
Mart 6, 2023 16:00
Eşyaların Ömrünü Uzatıp Tasarruf Etme Yöntemleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evde yapmak yerine mağazadan satın almak yine de paradan tasarruf yapmayacağınız anlamına gelmez. Aldığınız ürünlerin uzun süre dayanmasını sağlayarak tasarruf edebilirsiniz. İşte evinize aldığınız ürünlerin uzun süre dayanması için yapabileceğiniz çok farklı yöntemler…

1. Mumları kullanmadan önce dondurucuya yerleştirerek daha uzun süre dayanmasını sağlayın. Donma işlemi balmumunu sertleştirir böylece mum daha yavaş yanar.

2. Süngerlerinizi daha fazla kullanmak için ikiye bölün. Bu, özellikle sihirli silgilerde faydalıdır!

3. Jöleyi ve soslarda, küflenmeyi önlemek için buzdolabınızda baş aşağı saklayın.

4. Peynir keserken eldiven giyin veya temiz bir bez kullanın. Parmaklarınızdaki yağlar küflenmeye neden olabilir. Peynire elle doknmamak peynirinizi israf etmemenizi sağlar.

5. Unu daha uzun süre taze tutmak için dondurucudaki kilitli poşetlerde saklayın.

6. Kurutma makineniz varsa kurutma yapraklarını ikiye kesin. Yarım yaprak aynı işlevi görüyor.

7. Diş macunu tüpünüzdeki her damlayı almak için bittiğinde masakla kesin. Bu aynı zamanda saç jölesi, krem, güneş kremi veya kesilebilen tüplerin hepsinde işe yarar.

8. Köpüklü bir pompalı sabun kabına sıvı sabunu 1/4 oranında ekleyin. Üzerini temiz suyla doldurun. Sabununuz UZUN bir süre dayanacak!

9. Daha yavaş bir akış sağlamak için bulaşık sabununuzu bir zeytinyağı şişesine yerleştirin. Aynı anda birkaç damla kullanacaksınız, ki bu temizlemek için yeterlidir ve sabununuzun daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

10. Kalıp sabunuzu bir süngerin üzerinde tutun. Sünger kullanımlar arasında kalıp sabunun kurumasını sağlar, erimesini önler.

11. Rimelin ömrünü uzatın ve tüpe doğrudan bir miktar salin çözeltisi ekleyin. Rimeliniz de aynı derecede iyi görünecek!

12. Bulaşık makineniz, çamaşır makineniz, yazıcınız ve diğer ev aletleri üzerindeki “çevre dostu” ayarları test edin. Çoğu çevre döngüsü normal ayarlardaki gibi çalışır. Değerli kaynaklardan (su, mürekkep, elektrik vb.) tasarruf edersiniz.

13. Çocuğunuzun yaptığı kağıt üzerindeki resimleri bir kat saç spreyi ile sıkarak koruyun. Bu, rengi koruyacak ve lekeleri önleyecektir.

14. Saç düzleştiricisini temizlerseniz çok daha verimli ve daha uzun süre çalışmasını sağlarsınız.

15. Nem, evinizdeki metallere zarar verebilir. Nemin dışarıda kalmasına yardımcı olmak için üzerine vazelin sürün. Böylece pas oluşmayacaktır.

16. Rengin solmasını önleyerek mavi kotunuzu yeni gibi görünmesini sağlayın. Durulama suyunuzun durulama döngüsüne bir bardak düz beyaz sirke eklemek, boyayı kotunuza koymanıza yardımcı olacaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP