Duman Kokusundan Kurtulmanın 5 İpucu

Duman Kokusundan Kurtulmanın 5 İpucu

ABONE OL
Mart 4, 2023 11:52
Duman Kokusundan Kurtulmanın 5 İpucu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her türlü oda spreyi ile maskelemeyi deneyebilirsiniz, ancak kalıcı olarak duman kokusundan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bazı şeyler vardır. İşte beş ipucu.

1. Elma
Elma, kokuları emmede çok iyidir, sigara kokusu için mükemmeldir. Bir elma alın ve ikiye bölün. İki yarısı da kokunun olduğu yere yerleştirin ve bir gece orada bırakın. Elma duman kokusunu emecektir.

2. Sirke
Sirke kokusu duman kokusunu etkisiz hale getirir, bu da kokunun tamamen kaybolmasına neden olur. Bir pencereyi açın, evdeki evcil hayvanı başka bir odaya kapatın. Çünkü sirke kokusu oldukça keskindir. Sirkeyi bir tencereye koyun ve kaynatın. Sirke kokusu duman kokusunu alması için tüm eve yayılsın. Ayrıca bir bardak sirkeyi iki litre ılık suyla karıştırabilir ve bunları mobilya, zemin ve duvarları silmek için kullanabilirsiniz. Giysileriniz duman gibi kokuyor mu? Bunları çamaşır makinesine koyun ancak yumuşatıcı olarak bir miktar sirke ekleyin.

3. Karbonat tozu
Karbonat tozu, arabanızdaki halılar, kumaş kanepeler ve kumaş döşemeler için ideal bir çözümdür. Pis kokulu yüzeye bol miktarda karbonat tozu serpin ve bunu 12 ila 24 saat boyunca orada bekletin. Küçük çocuklara ve evcil hayvanlara dikkat edin ve karbonat tozundan uzak tutun. Bekleme süresi sona erdikten sonra, kumaştan karbonatı elektrik süpürgesiyle temizleyin.

4. Kahve
Düzenli olarak kahve içiyorsanız, mutfağınızda hazır duman kokusuna çok kolay bir çözüm bulursunuz. Kahve yaptıktan sonra kalan kahve artıklarını kurutun ve küçük kaselere koyun. Bu kaseleri evinize veya arabanızın etrafına yerleştirin. Her 24 saatte bir değiştirin ve duman kokusu kaybolur. Kahve çekirdekleri kokuyu emer ve kahvenin hoş kokusunu yayar.

5. Amonyak
Amonyağı çıkarın! Evet, amonyak da kokuyor, ancak bu koku duman kokusundan çok daha çabuk kayboluyor. Özellikle duman kokusu, evinizin duvar ve zeminlerine gerçekten yerleşmişse bu yöntemi kullanın. Bir ağızlık takın evdeki çocukları ve evcil hayvanları uzaklaştırın. Bir bardak amonyağı dört litre suyla karıştırın ve zemin, duvar ve tavanı silin. Amonyak kokusunun biraz yoğun olduğunu düşünüyorsanız, amonyak kokusunu almak için karbonat tozu kullanabilirsiniz. Karbonatı odanın etrafına serpin ve birkaç saat sonra elektrik süpürgesiyle süpürün.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP