Dudak Üzerindeki Tüylerden Kurtulmanın 5 Doğal Yolu

Dudak Üzerindeki Tüylerden Kurtulmanın 5 Doğal Yolu

ABONE OL
Mart 5, 2023 10:48
Dudak Üzerindeki Tüylerden Kurtulmanın 5 Doğal Yolu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Üst dudaktaki kıllanma saç deriniz kadar yaygındır, ancak bazı kadınlarda hormonal dengesizlikler üst dudak kıllarının normalden daha fazla büyümesine neden olabilir. Üst dudak kıllarının giderilmesinde harikalar yaratacak ev çareleri aşağıda..

1. Zerdeçal ve Süt
1 yemek kaşığı zerdeçal
1 çorba kaşığı su veya süt

Zerdeçal tozu su veya sütle iyice karıştırın ve üst dudağınıza sürün.
Yarım saat açık bırakın. Sertleştiğinde yavaşça ovalayın ve yıkayın.

Bunu birkaç haftada birkaç günde bir yapın.

Bu Neden İşe Yarar?
Zerdeçal tozu genellikle güzellik ürünlerinde bir bileşen olarak kullanılmıştır. Cildinizi temizler, güzelleştirir ve her zaman parlamanızı sağlar. Süt, aynı zamanda laktik asit içeriğinin cildi eksfoliye ettiği ve amino asitlerinin onu nemlendirdiği cildiniz için de faydalıdır. Bu ikisinin kombinasyonu, üst dudak kıllarının doğal olarak alınmasına yardımcı olabilir.

Dikkat: Süt ürünlerine alerjiniz varsa, bu ilaçta süt kullanmayın.

2. Yumurta Beyazı
1 yumurta akı
1 çay kaşığı mısır unu
1 çay kaşığı şeker

Yumurtanın beyazını alın ve mısır unu ve şekeri karıştırın. Karışımı yapışkan bir macun oluşana kadar çırpın. Macunu üst dudak bölgesine uygulayın.
Yaklaşık 30 dakika kurumasını bekleyin ve soyun.

Bunu haftada iki kez tekrarlayın. Bir ay içinde, tüy uzamasının oldukça azaldığını fark edeceksiniz.

Bu Neden Çalışıyor?
Yumurta akları, üst dudak kılı için başka bir çaredir. Cildinizi rahatlatır ve aynı zamanda içerdiği enzimlerle kıl foliküllerinden çıkarmanıza yardımcı olur.

3. Şeker
2 yemek kaşığı şeker
1 çorba kaşığı limon suyu
Yumuşak bir bez parçası

Şekeri bir tencereye alın ve bir dakika ısınmasını sağlayın. Şimdi taze limon suyunu ekleyin. Kalın bir sıvı oluşana kadar karıştırın. Soğuduğunda üst dudak bölgesine uygulayın. Bir parça bez alın ve hafifçe uygulanmış macunun üzerine koyun. Dairesel hareketlerle ovalayın. Saç uzama yönüne doğru hızla çekin.

Bu Neden Çalışıyor?

Şeker, ağrısız epilasyon için kullanılan bir bileşen olarak oldukça iyi bilinmektedir. Sadece istenmeyen tüyleri gidermekle kalmaz, büyümesini de önler.

4. Yoğurt, Nohut Unu ve Zerdeçal
1 çay kaşığı Nohut Unu
1 çay kaşığı yoğurt
Zerdeçal bir tutam

Bir kapta yoğurt, Nohut Unu ve zerdeçal alın. İyice karıştırın ve üst dudağa bu macunla masaj yapın. 15-20 dakika kadar bekleyin. Yavaşça silin. Bölgeyi soğuk suyla yıkayın.

Üst dudağınızdaki kıllanma tamamen farkedilene kadar haftada iki kez bunu tekrarlayın.

Bu Neden Çalışıyor?
Yoğurt, nohut unu ve zerdeçal, temizlenirken üst dudağındaki istenmeyen tüyleri alan pürüzsüz bir karışım oluşturur. Bunun nedeni, bu bileşenlerin gözeneklerinizi tıkayan tüm yabancı maddeleri emmesidir. Bu, üst dudak kıllarının foliküllerinde gevşemesine neden olur.

5. Limon ve Şeker
1 limon
1 yemek kaşığı şeker

Limonu sıkın ve şekeri ekleyin. Bir macun haline gelinceye kadar iyice karıştırın. Macun hazır olduğunda, üst dudağının tamamına uygulayın.
15 dakika kurumasını bekleyin ve suyla yıkayın.

Bu Neden Çalışıyor?
Limon, ağartma özelliklerine sahip asitleri içerir ve saçı üst dudağın üstünde hafifletir. Şeker cildin dökülmesine yardımcı olur ve saçları foliküllerinde gevşetir, böylece deriden kolayca ayrılır.

6. Bal ve Limon
½ çorba kaşığı limon suyu
1 çorba kaşığı bal
Ilık su
Lif

Üst dudak derisine bal ve limon suyu karışımı uygulayın. 15-20 dakika bekletin. Lifleri ılık suya batırın. Fazla suyu sıkın ve ballı limon hamurunu hafifçe silmek için bunu kullanın. Yüzünüzü suyla yıkayın. Bunu haftada 2-3 kez yapın.

Bu Neden Çalışıyor?
Üst dudak tüylerinin giderilmesi için yapılan bu evde, yumuşak bir balmumu işlevi görür ve saçları foliküllerinden çıkarmaya yardımcı olur. Diğer dakikadaki saç kalıntıları ne olursa olsun limon suyu C vitamini ile ağartılır. Yani saç farkedilemeyecek kadar açık olur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP