Çatal Bıçak Takımınızda Paslı Lekeler Varsa

Çatal Bıçak Takımınızda Paslı Lekeler Varsa

ABONE OL
Mart 7, 2023 09:00
Çatal Bıçak Takımınızda Paslı Lekeler Varsa
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muhtemelen evde bir çekmecede güzel bir çatal bıçak takımı seti vardır ve bu takımları kullandıktan sonra bulaşık makinasına koymuşsunuzdur. Kirlendiklerinde onları bulaşık makinesine koymak çok kolaydır. Bu, pas lekeleri geliştirebilecekleri anlamına gelir.

Çatal bıçak takımı bir havluyla kurutulmak yerine kendi başına kurumaya bırakıldığında bu lekeler oluşur. Bunu önlemek istiyorsanız, çatal bıçak takımını temiz olduğunda hemen kurutmak en iyisidir.

Limon suyu
Eğer çok sevdiğiniz çatal bıçak takımı üzerinde pes lekeleri oluşmaya başladıyla ne yapabilirsiniz? Neyse ki, pas kalıcı değildir ve kesinlikle bu konuda bir şeyler yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan önemli miktarda limon suyu. Büyük bir bardak alın ve üçte ikisini doldur. Bıçaklarınızı, çatallarınızı bu suyun içine koyun. Beş ila yedi dakika bekletin ve sonra çatal bıçak takımını çıkarın. Bir bulaşık süngerinin yumuşak tarafı ile temizleyin ve ardından ılık su altında durulayın. Temiz bir havlu ile kurulayın; pas lekelerinin kaybolduğunu ve çatal bıçak takımınızın yenisi gibi iyi göründüğünü fark edeceksiniz!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP