Çamaşır Yumuşatıcısının 10 Farklı Kullanım Alanı

Çamaşır Yumuşatıcısının 10 Farklı Kullanım Alanı

ABONE OL
Mart 7, 2023 12:56
Çamaşır Yumuşatıcısının 10 Farklı Kullanım Alanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çamaşır yumuşatıcı ürünlerin sadece çamaşırda kullanıldığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Sadece kıyafetlerinizi yumuşatmakla kalmıyor aynı zamanda kirleri temizlemekten tutun da statik elektriği yok etmeye kadar pek çok işe yarıyor. İşte çamaşır yumuşatıcılarını kullanabileceğiniz 10 yararlı bilgi

1- Halıdaki statik elektriği yok edin
Bir halıya yürüdüğünüzde,başka bir kişiye dokunduğunuzda veya bir metal nesneye dokunduğunuzda elektrik çarpma hissiyle irkilirsiniz. İşte halıdaki bu statik elektriği yok etmek için, bir bardak çamaşır yumuşatıcısını iki buçuk litre su ile karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Akşam yatmadan önce bu karışımı halıya hafifçe püskürtün. Böylece halının bir gece kurumasına izin vermiş olursunuz ve statik elektrikten kurtulursunuz.

2- Yanmış kirleri yumuşatın
Yanmış lekeli tencereleri zorlanmadan çıkarabilirsiniz. Su ile doldurduğunuz tencereye biraz da yumuşatıcı ekleyin. Bir saat bekleyin, yanık izlerinin kolayca çıktığını görecesiniz.

3- Yapışkan saç spreyi artıklarını giderin
Odanızda ya da banyonuzda saç spreyi kalıntılarını yüzeylerden çıkarmak yumuşatıcı ile çok kolay. Yumuşatıcı ekleyeceğiniz bir miktar suyu sprey şişesine koyun. Yapışkan yüzey üzerine püskürtün ve bir bezle silin.

4- Ayna ve camları temizleyin
Camları, aynaları ve duş kabinini yumuşatıcı ile temizlemek oldukça kolaydır. Sprey şişesine koyacağınız su ve yumuşatıcı karışımını, temizleyeceğiniz yüzeye püskürtün ve bir bezle silin. Biraz bekledikten sonra kuru bir bezle tekrar silin ve parlatın.

5- Duvar kağıdını kolayca çıkarın
Hiç eski duvar kağıdını kaldırmak için uğraştınız mı? Bu sıkıcı iş, yumuşatıcı ile basit bir hale gelebilir. Bir kapak sıvı yumuşatıcıyı bir litre suyla karıştırın ve solüsyonu duvar kağıdının üzerine sıkın. Yarım saat sonra kağıdı kolayca duvardan sıyırmak mümkün olacak. Duvar kağıdının su geçirmez bir kaplaması varsa, çözümü uygulamadan önce tel fırçayla çizin.

6- Yerleri paspaslayın
Ilık suyla yumuşatıcıyı karıştırın ve karışımla yeri paspaslayın. Yerde en ufak bir toz kalmayacak, üstelik yerler harika kokacak.

7- Mobilyalarınızın tozunu alın
Tıpkı yerlerde olduğu gibi yumuşatıcılar mobilyalarınızdaki tozların kökünü kazır. Sprey şişesine su ve yumuşatıcı ekleyip, mobilyalarınıza sıkın ve kuru bezle kurulayın. Mobilyalarınız yepyeni görünecek.

8- Arabanızın koltuklarını silin
Sıcak su ve yumuşatıcı karışımı ile temizleyeceğiniz araba koltuklarınız hem pırıl pırıl olacak hem de aracınıza bindiğinizde muhteşem bir kokuyla karşılaşacaksınız.

9- Paslanmaz çelikleri parlatın
Yumuşatıcılar, paslanmaz çelikten yapılma eşyalarda da harikalar yaratır. Önce kuru beze karışımı damlatın. Daha sonra da bölgeye uygulayın. Paslanmak çelikleriniz pırıl pırıl parıldayacak.

10- Boya fırçalarını temizleyin
1/2 su bardağı yumuşatıcı ile 1 litre suyu karıştırın. Karışımın içinde bir süre boyalı fırçaları bekletin. Kolayca temizleneceklerdir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP