Kış İçin El Bakımı

Kış İçin El Bakımı

ABONE OL
Haziran 16, 2024 12:58
Kış İçin El Bakımı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kışın etkileri artık vücudumuzda da belirtilerini yavaş yavaş göstermeye başlıyor. Olumsuz hava koşullarından en fazla etkilenen bölgelerin başında ellerimiz geliyor. Bu yazımızda kış aylarında el bakımı nasıl yapılmalı, nelere dikkat etmeliyiz, el bakımı için püf noktalarına değineceğiz.

Soğuk havanın etkisi ile cildimiz kurur ve gerekli önlemleri almazsak cildimizde çatlamalar oluşacaktır. Özellikle ellerinizin derisi o kadar hassas ve incedir ki, kış aylarında korunması gereken en önemli bölgelerimizdendir.

Unutmayın, el ve ayaklarınızın bakımlı olması güzelliğinize güzellik katacaktır. El bakımız ihmale gelmez yüzünüze gösterdiğiniz özeni ellerinize de muhakkak göstermelisiniz. Yüzünüz makyaj ve kapatıcılarla yaşınızı saklayabilir ama elleriniz asla yalan söyleyemez 🙂

Kış İçim El Bakımın da nelere dikkat etmelisiniz

Nemlendirmek: Ellerinizi nemlendirmelisiniz. Günde 3 kez nemlendirici krem kullanabilirsiniz. Buna rağmen elleriniz kuruyor ise sayıyı arttırabilirsiniz.
Soğuktan korumalısınız: Bunun için mutlaka dışarı çıkarken eldiven kullanmaya özen göstermelisiniz.
Fazla sıcak ve fazla soğuk sudan korumalısınız: Ellerinizi ılık su ile yıkamalısınız ve gereksiz su ile temasından kaçınmalısınız.
Deterjanlar ve temizlik ürünlerinden uzak durun: Temizlik için eldiven kullanmaya özen göstermeli ellerinizi nemlendirici sıvı sabunlar veya zeytinyağlı doğal sabunlar ile yıkamalısınız.
Vazelin: ellerinizi hem nemlendirip hemde men kaybını önleyeceği için kışın ellerinizi korumak için önerebiliriz. Ayrıca gliserin içeren ürünleri de tercih edebilirsiniz.
Doğal bakım: Gül suyu, zeytinyağı, badem yağı ve limon elleriniz için en doğal ve ideal bakımı sağlayacaktır.
Manikür: El bakımının tamamlayıcı unsurlardan biride tırnaklarınızın bakımlı olmasıdır. İki hafta bir tırnaklarınıza manikür yaptırmak tırnaklarınızın daha güçlü ve daha temiz bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır. Ayrıca tırnak koruyucu kremlerde kullanabilirsiniz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP