Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?

ABONE OL
Haziran 5, 2024 15:31
Bebeğin cinsiyeti ne zaman belli olur?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyük bir heyecanla beklediğiniz gebelik sonucunuz pozitif çıktı, şimdi heyecan dolu yeni bir süreç sizi bekliyor. Bebeğinizin cinsiyeti kız mı olacak erkek mi? Bunun için belirli bir süre beklemeniz gerekecek. Kesin sonuca ulaşabilmek için yeterli süreyi bekledikten sonra iyi bir ultrason muayenesi ile bebeğinizin cinsiyetini öğrenebileceksiniz. Bu süreyi beklerken annelik içgüdünüzle bebeğinizin kız ya da erkek olacağını hissedebilirsiniz, doktorunuz ise sizin yanılıp yanılmadığınızı tespit edecek.

Bebeğin cinsiyetinin belirlenmesi için yeterli süre ne kadardır?
Zayıf anne adaylarında bebeğin cinsiyeti 12. ve 13. haftalarda belli olsa da kesin sonuca ulaşabilmek için doğru zaman 16. hafta ve sonrasıdır. Kilosu normalin üstünde olan anne adaylarında bu süreç biraz daha uzayabiliyor fakat 20. hafta da kesin sonuca ulaşmak mümkün.

Günümüzde teknoloji her ne kadar gelişmiş ve yeterli olsa da yanılma payını da göz ardı etmemek gerekir. Cinsiyeti erkek olarak tespit edilen bebekler de yanılma payı kız bebeklere göre daha az, sebebi ise erkek bebeğin penisi ultrasonda belirlendiği zaman karışıklık olması pek mümkün değilken penisini saklayan erkek bebekler kız gibi gözükebiliyor fakat birkaç ultrason muayenesinden sonra bebeğinizin cinsiyeti kesinleşecektir.​

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP