Aksa Doğalgaz’dan Payas Açıklaması

Aksa Doğalgaz’dan Payas Açıklaması

AKSA Çukurova Doğalgaz: Patlamanın gerçekleştiği dairede doğalgaz kullanılmıyor

ABONE OL
Haziran 3, 2024 13:57
Aksa Doğalgaz’dan Payas Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aksa Çukurova Doğalgaz Bölge Müdürlüğü, Hatay’ın Payas İlçesinde apartman dairesindeki patlamanın doğalgaz kaynaklı olmadığını açıkladı. Açıklamada, “Patlamanın gerçekleştiği dairede doğal gaz kullanılmadığı, yanıcı madde ve tüp gazının bir arada bulunduğu anlaşılmıştır.” denildi.

Aksa Çukurova Doğalgaz Bölge Müdürlüğü’müm Hatay Payas İlçesi’ndeki patlama ile ilgili açıklaması şöyle:

“Kamuoyunun dikkatine,

2 Haziran 2024 saat: 15.00 sularında Hatay’ın Payas ilçesi Atatürk Caddesi’ndeki bir binanın en üst katında patlama meydana gelmiştir.

Patlamanın yaşandığı üç katlı bina ve çevre binalarda maddi hasar meydana gelmiş olup herhangi bir can kaybı ve yaralanma yaşanmamıştır. Acil müdahale ekiplerimiz gelen ihbar doğrultusunda emniyet, itfaiye ve sağlık ekipleri ile birlikte hızla olay yerine intikal etmiş, gerekli tüm güvenlik kontrollerini gerçekleştirmiştir. Yetkili makamlarca yangının kaynağının henüz saptanamadığı ve uzman ekiplerin incelemesinin devam ettiği belirtilmiş olmakla birlikte acil müdahale ekiplerimiz tarafından yerinde yapılan detaylı incelemeler neticesinde patlamanın gerçekleştiği dairede doğal gaz kullanılmadığı, yanıcı madde ve tüp gazının bir arada bulunduğu anlaşılmıştır.

Patlamadan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, kamuoyunu saygıyla bilgilendiririz.

Aksa Çukurova Doğalgaz”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP