ÇED Anne Temalı Şiir Yarışması açıklandı

ÇED Anne Temalı Şiir Yarışması açıklandı

Çukurova Edebiyatçılar Derneği tarafından geleneksel hale getirilen ‘Anne’ Temalı şiir yarışması, jüri üyelerinin değerlendirilmesi sonucu açıklandı.

ABONE OL
Mayıs 12, 2024 15:00
ÇED Anne Temalı Şiir Yarışması açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çukurova Edebiyatçılar Derneği Başkanı Halise Tekbaş, tarafından yapılan açıklamada yüzlerce eserin jüri üyeleri tarafından değerlendirilerek dereceye girenlerin belirlendiğini açıkladı.

Dereceye giren şairlerimiz. Erzurum’dan Katılan Şair Hakan İlhan, ‘İki Heceli Gurbet’ isimli şiiriyle birinci, Samsun’da katılan Şair Ahmet Çukur, ‘Anneciğim’ şiiriyle ikinci, Adana’dan katılan Musa Fıstık, ‘Anneciğim’ isimli şiiriyle üçüncülüğe değer bulundu.

Mansiyona değer görülenler

Isparta’dan katılan Fatma Uçarlar, ‘Anne’ şiiriyle, ÇED Özel Ödülü,

Ankara’dan katılan Murat Haydaroğlu, ‘Annem’ şiiriyle Muzaffer İzgü özel ödülüne layık görüldü.

Anne Temalı şiir yarışmasında katılım oranının yüksek olmasının sevindirici olduğunu belirten Tekbaş, “Türk edebiyatına katkı koymak ve yeni nesillere edebiyatçılara şairlere yol açmak için bir çok faaliyetler içinde en önemlisi annelerimize içimizdeki sevgi ve duygularımızı şiirle anlatarak büyük keyif almaktayız. Çünkü cennet Annelerin ayakları altında. ÇED olarak Türkiye de bir ilki başlatarak yitirdiğimiz ‘Anne’ye özlemlerimizi anlatmaktır. ‘Anne’ye olan bitimsizliğimizi, özlemlerimizi şiirle dile getirmektir. Yüzlerce şairin katıldığı yarışmada dereceye girenleri kutluyorum. Birbirinden değerli katılımcılara gösterdikleri ilgi ve alakadan ötürü şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP