Sünnet Cinselliği Nasıl Etkiler?

Sünnet Cinselliği Nasıl Etkiler?

ABONE OL
Nisan 14, 2024 11:01
Sünnet Cinselliği Nasıl Etkiler?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ANKARA (İHA) – Almanya’da yapılan bir araştırmada, halk arasında dilden dile dolaşan cinsellikle ilgili yanlış bilinenler açıklandı. Araştırma sonucunda çıkan gerçekler asırlardır tabu gibi bilinen değerlendirmelerin asılsız olduğu ortaya çıktı.

İlişkiler ve cinsellikle ilgili yanlış bilinenler..

– Kadınlar erkeklerden kıskançtır: Tam tersine erkekler biyolojik yapı olarak, eşlerine kadınlardan çok daha fazla kıskançlık yapar.

– Kel erkekler cinsel açıdan diğerlerine göre çok daha güçlüdür: Yanlış. Kel olan erkeklerin kanlarında daha fazla testesteron hormonu bulunabilir ama bunun cinsel iktidarla bir ilgisi yok.

– Sünnetli erkek daha geç ereksiyon yaşar: Yanlış. Sünnetli erkekler ile sünnetsiz erkekler arasında cinsel yaşamları açısından herhangi bir farklılık bulunmuyor.

– Seksten sonra sırtüstü yatmak hamileliği kolaylaştırır: Yanlış. Bu inanış, spermlerin rahime daha kolay ulaşabileceği varsayımı üzerine kuruludur ancak spermler zaten yolunu kolayca bulur.

– Çok fazla cinsel ilişki kadının vücudunu yıpratır, bacak ve karın kasları gevşer: Tam tersi kadın ne kadar çok cinsel ilişki yaşarsa, kalça kasları da o oranda güçlenir.

– Erkekler çok ileri yaşlara kadar çocuk sahibi olabilirler: Yanlış. 40’lı yaşlardaki bir erkek, bebek sahibi olabilmek için, 20’li yaşlardaki erkeğe göre 5 kez daha fazla deneme yapmak zorundadır.

– Aşk hasta eder, yatağa düşürür: Yanlış. Serotonin hormonu arttığından aşık olan kişi sadece partnerini düşünür. Bu yüzden de yemek yemeyi unutur. Belki aşk ilk aşamada insana kilo kaybettirir ama asla hasta etmez.

– Erkeklerin burnu ve ayakları ne kadar büyükse, cinsel organları da o kadar büyük olur: Yanlış. Bilimsel olarak erkeklerin ne burnu, ne ayakları, ne de ellerinin büyüklüğü ile cinsel organları arasında bir bağlantı yok.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP