Selülit Türleri Ve Çeşitleri

Selülit Türleri Ve Çeşitleri

ABONE OL
Nisan 27, 2024 05:58
Selülit Türleri Ve Çeşitleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadınlar için Adeta kabus haline gelen selülitler de türlü türlü olup üçe ayrılırlar. Selülitten kurtulmak için yapacağınız diyet selülit türüne mutlaka uygun olmalıdır…

Selülit Türleri Nelerdir

Kilo sorununuz varmı, Eskiden de var mıydı,selülitlerin görüntüsü koyu muhallebi kıvamında ve kaygan mı, Sitresli bir yaşam mı sürüyorsunuz, Parmaklarınızla kolaylıkla sıkıştırabiliyor musunuz, Alt ve üs kısımlarda eşit şekilde dağılmış vaziyette mi?

-Bacaklarınızda şişkinlik ve kramplar oluyor mu, Baldırlarınız ve ayak bilekleriniz kalın mı, Adetten önce bacaklarınızda şişlik oluyor mu,Selülitlere dokunduğunuzda ağrı oluyor mu, Hareketli bir yaşam tarzınız mı var, Cildiniz beyaz kuru mu, Adet döneminde selülitlerde artış oluyor mu, Kilo verdiğinizde sadece vücudun üst kısmından mı zayıflıyorsunuz?

Bu soruları cevaplayarak selülit türünüzü seçmeli ve buna göre bir diyet uygulamalısınız.En önemlisi bu konuda uzman bir doktora başvurmalısınız…

Selülit tedavisi çeşitleri

Östrojen ve bağ dokusu nedeniyle her kadını tehdit ediyor ama uzmanlara göre selülite, yüzdeki kırışıklıklar gibi kaçınılmaz ama geciktirilebilir ve geriletilebilir bir süreç olarak yaklaşılmalı.

Kadınlık hormonu östrojen ve kadınların bağ dokusu diziliminin erkeklerden farklı oluşu, onları selülite yatkın hale getiriyor. İşin kötüsü bu durumdan kaçınmak hemen hemen imkansız.

Dermatolog Dr. Öykü Maraşoğlu, Kadınların cilt altı yağ dokusu erkeklerinkinden farklıdır. Bu bağlar; östrojen hormonu, genetik yapı, yaş, beslenme, hareketsizlik gibi birçok sebepten ötürü kısalır ve yağ dokusunun yapısı bozulmaya başlar. Bunun son evrelerinde ise selülit gözle görünür duruma gelir” diyor.

Her kadında az ya da çok selülit yoktur, selülit olma potansiyeli vardır” diyen Maraşoğlu, uygun genetik yapı, mükemmel beslenme ve egzersizle selülitsiz kadın olabileceği gibi, selüliti olan profesyonel sporcuların da bulunduğunu söylüyor. Maraşoğluna göre, selülit iyice belirmeden yaşam biçimi ve önleyici tedaviler sayesinde hem sağlık hem de estetik görünüm açısından memnuniyet verici sonuçlar alınabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP