Baş döndüren bacaklar

Baş döndüren bacaklar

ABONE OL
Ocak 3, 2024 19:56
Baş döndüren bacaklar
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kavuşmak zor değil!

Protein eksikliğinden zayıflayan kaslarınızım yerini yağlar almaya başladı. Biraz kaslanmak ve yağlarınızı yakmak için hareket etmek. Bir step seansı sadece su atmanıza ve kafanızı boşalmanıza yarar. Yağlarınızı yakmak ve kaslanmak için yüzme ya da yürüyüş gibi daha uzun süreli ve dengeli sporlar yapılması gerekir. Böylece metabolizma enerjiye ihtiyaç duyacak ve yağları yakmaya başlar. Ancak dikkat edilecek noktalardan biri de spor yaparken midenizin boş olmalısıdır. Aksi takdirde organizmanız yağları değil vücudunuzdaki şekeri yakacaktır. Yürüyüş sırasında organizma 40 dakikadan sonra yağ yakmaya başladığından dolayı haftada 6 gün 30 dakika yürümektense, 3 gün 60 dakika yürümek gerekmektedir.

BACAK SAĞLIĞI VE GÜZELLİĞİ İÇİN EGZERSİZLER

Güzel bacaklar olmadan giyilen kıyafetin ne önemi kalır ki? Bunun için mutlaka harika biçimli bacaklara sahip olmanız gerekmiyor. Bakımlı bacaklar da yeterince güzel ve dikkat çekici görünür.

GÜZEL VE BAKIMLI BACAKLAR İÇİN BESLENME

Dizlerin, baldırların ve ayak bileklerinin kalın ve dolgun oluşu, genellikle kalıtımsal faktörlere bağlı. Dolaşım sorunları veya şişmeler bu problemin daha da kötü boyutlara varmasına neden oluyor. Cosmotürk’ün haberine göre, ancak çok az bitkisel yağ ile bol miktarda lifli besin içeren, alkol ve tatlı tüketiminin sınırlı olduğu, vitaminler ve mineral tuzlar açısından zengin bir beslenme pek çok şeyi değiştirebilir. Taze meyve ve sebzenin de güzel bacaklara sahip olmak için şart olduğunu unutmayın. Bilinçli beslenmeyle selülitten kurtulup, biriken yağlarınızı yakabilir ve şişliklerin indiğini gözlerinizle görebilirsiniz.

GÜZEL VE BAKIMLI BACAKLAR İÇİN EGZERSİZ

Bacaklarınızı kuvvetlendirecek en iyi egzersiz seçenekleri; bisiklet, yürüyüş, koşma ve yüzme. Bu sporları düzenli olarak yaptığınızda bacaklarınızın biçimlendiğini fark edeceksiniz.

1- Yere uzanıp yan dönün. Ağırlığınızı poponuzla baldırınıza verin. Sol dizinizi kendinize çekin. Ayak tabanınız yere değmeli. Sağ bacağınızı iyice uzatın. Ayak parmaklarınız dışarıya bakmalı. Bacağınızı 10 kez aşağı yukarı hareket ettirip, diğer yanınıza dönün.

2- Yüzüstü uzanın, ellerinizi çenenizin altında birleştirin. Bacaklarınızı yukarıya kaldırın ve makas şeklinde hareket ettirin. Egzersizi 30 kez tekrarlayın.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP