İyi parti İl Başkanı Veysel Yıldız’dan kongre sonrası açıklama geldi

İyi parti İl Başkanı Veysel Yıldız’dan kongre sonrası açıklama geldi

ABONE OL
Nisan 28, 2024 16:00
İyi parti İl Başkanı Veysel Yıldız’dan kongre sonrası açıklama geldi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Başkan Yıldız yaptıgı açıklamada ; “Partimizin kurucusu Olan Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’e İyi Partimizin bugünlere gelmesini sağladığı için ve yaptığı hizmetler için şükranlarımı sunuyorum.’’

İYİ Partimiz için herbiri birbirinden kıymetli 3 güçlü adayın kıran kırana yarışmasına vesile olan 5. Olağanüstü Kurultayımızı büyük bir siyasi olgunluk içerisinde tamamladık.
Kurultayımızın demokrasi şöleni haline gelmesini sağlayan, süreci siyasi nezaket ve kardeşlik hukukuyla yürüten Genel Başkan Adaylarımız Sayın Koray Aydın’a, Sayın Tolga Akalın’a ve Sayın Günay Kodaz’a teşekkür ediyorum.

İYİ Partimizin Genel Başkanı olarak seçilen Sayın Müsavat Dervişoğlu’nu tebrik ediyor, Kurultayımızın ülkemize ve Yüce Türk milletine hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yeni genel başkan Müsavat Dervişoğlu: “Herkes emin olsun, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak”
Kurultayda üçüncü oylamanın sonucunda Müsavat Dervişoğlu 611, Koray Aydın 548 oy aldı. Üçüncü turda salt çoğunluk aranmadığı için Dervişoğlu genel başkan oldu.

Sahneye çıkan Müsavat Dervişoğlu’nun yanında, Koray Aydın ve Mehmet Tolga Akalın yer aldı. Aydın ve Akalın, Dervişoğlu’na sarıldı.

Genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, “Aslında ne söyleyeceğimi bilmiyorum. Bu yolculuğa çıkarken cenab-ı Allah hakkımızda hayırlısını nasip etsin diye dua ettim. Milletim, ülkem için dua ettim. Ben bir yarış kazanmadım. Çünkü kimseyle yarışmadık biz” dedi.

Dervişoğlu, kurultayda tatsız bir olay yaşanmadığının altını çizerek, “Bu, iyiler ve cesurlar hareketinin nasıl bir hareket olduğunun, nasıl siyasi ahlaka ve ferasete sahip olduğunun en büyük delilidir” diye konuştu.

Dervişoğlu şöyle devam etti:

“Sayın Koray Aydın, benim aile büyüğüm ve abimdir. Sayın Tolga Akalın da benim kardeşim ve ailemin ferdidir. Sizlerin adayları olarak bu yolculuğa çıktık. Siz çok büyük bir ailesiniz. Size mensup olmakla hepimiz iftihar ediyoruz. Bugün itibarıyla birbirimize sarılarak yaralarımızı saracağız. Ondan sonra iktidar yolculuğuna Koray Aydın’la, Tolga Akalın’la ve sizlerle devam edeceğiz. Herkes emin olsun, artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

Akşener tebrik etti
Meral Akşener, genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu’nu sosyal medya hesabı X’ten tebrik etti:

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP