Dondurma yiyip sevişmeyin

Dondurma yiyip sevişmeyin

ABONE OL
Nisan 16, 2024 05:59
Dondurma yiyip sevişmeyin
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği Genel Başkanı Cem Keçe ”Yaz sıcaklarında aşırı yemek yiyerek tok karnına veya soğuk içecekler içtikten ya da dondurma yedikten sonra cinsel ilişkiye girmek sağlıklı değildir” dedi.

Keçe AA muhabirine yaptığı açıklamada cinselliğin mevsimi olmamasına rağmen yaz aylarının gelmesiyle birlikte cinsel istekte artış gözlendiğiniinsanların havalar ısındıkça daha çok seks yapmaya başladıklarını söyledi.

Güneş ışığının cinsellik için önemli olduğuna dikkati çeken Keçe ”Işık kesildiği zaman mutluluk hormonu olan ‘serotonin’ seviyesi düşer insanlar daha mutsuz olurlar. Doğanın baharda yeniden canlanması gibi insanların cinsel hayatı da baharda ve yazın canlanabilir” dedi.

Keçe araştırmalara göre cinsel yaşamın mevsiminin bahar ve yaz ayları olduğunu vurgulayarak ”Çünkü insanlar sekse çağrıyı genellikle koku ve görüntüyle yaparlar. Yazın erotik görsel uyarılar ön plana çıkar ve insanlar daha rahat giyinirler dolayısıyla cinsel isteklerde artış olabilir” diye konuştu.

Aşırı sıcak havaların cinsel yaşamı olumsuz yönde etkilediğine de değinen Keçe bu konuda da dikkatli olunması konusunda uyarılarda bulundu.

Keçe insanın temel dürtüleri olan yemek içmek barınmak korunmak ve cinselliğin bir zincirin halkaları gibi olduğunu belirterek şunları söyledi:

”Yaz sıcaklarında aşırı yemek yiyerek tok karnına veya soğuk içecekler içtikten ya da dondurma yedikten sonra cinsel ilişkiye girmek sağlıklı değildir. Hazımsızlık ve soğuk yiyecekler cinsel enerjide dengesizliğe yol açabilir. Aşırı tok karın performans düşüklüğünden ereksiyon sorunlarına cinsel isteksizlikten cinsel başarısızlığa kadar birçok cinsel soruna neden olabilir.”

Özellikle kalp hastası kişilerin sıcak havalarda daha dikkatli olmaları gerektiğini vurgulayan Keçe şöyle konuştu:

”Özellikle cinsel ilişki sıcak havalarda kalbi yorarak kalp krizi riskini artırıyor. Kalp hastalarının yaz aylarında sıcağın en üst seviyede olduğu gündüz öğle saatlerinde sevişmemesi ve cinsel ilişkiye girmemesi gerekir. Çünkü sıcak hava ve aşırı güneş kalp hastalarında efor ve kalbinin gücünde azalma gibi olumsuz etkilere yol açabilir bu da kişiyi zor durumda bırakabilir.”

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP