Çeşit, Çeşit Kaynaklarla Saç Uzatma

Çeşit, Çeşit Kaynaklarla Saç Uzatma

ABONE OL
Nisan 20, 2024 17:08
Çeşit, Çeşit Kaynaklarla Saç Uzatma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Keratin Kaynak
Saça uygulama yapılmadan önce takılacak saçların uclarını keratin denilen kimyasal maddeyle kaplanır. Uygulama çok dikkatli ve profesyonelce yapılmalıdır. Saç diplerinden yaklaşık 1cm geriden eşit miktarda tutamlar alınarak bu iş için özel hazırlamış ısı tabançası yardımıyla saçları birleştirelerek iki parmak yardımıyla oval biçimi verilir. Yanlış yapılan uygulama sonucu saçda tortulanmalar, kırılmalar, kopmalar meydana gelir. Keratin kaynağı aseton yardımıyla iki tırnak arasında dikkatli şekilde gel git hareketiyle çıkarılır. Son aşama ise saç diplerine yumuşatıçı krem kullanarak zarar vermeden acılmasıdır. Uygulama sonucu saça %10 zarar veriyor.

Silikon Mumlu Keratin Kaynak
Bu uygulamada saçlar ham şekilde alınarak yine 1 cm geriden eşit tutamlar halinde silikon tabanca yardımıyla saçı kaplayaçak şekilde keratin mum saç üzerine sıkılır. Hafif yağlı biryantin ile iki parmak yardımıyla yuvarlanarak oval biçimi verilir. Silikon mumlu keratin kaynak saçtan aseton yardımıyla çıkartılır. Çıkartma şekli keratin kaynağının aynısıdır bu uygulamada diplerde oluşan tortuların ve silikon kalıntılarını çok dikkatli özenle temizlenmesidir. Siliokon mumlu keratin kaynağı her ne kadar dikkatli kulanılırsa kullanısın saça % 15 oranında zarar verir.

Silikon Kaynak
Bu uygulama günümüzde artık pek yapılmıyor. Yapılışı ise diğer kaynaklarla aynı sistemde uygulanımasıdır. Aralarındaki fark silikonu saça sıktığımız da su yardımıyla yuvarlayarak oval şeklini vermiş olmamız. Siliokon kaynak saçtan sentetik tiner, saf aseton veya özel hazırlanmış söküçü kremlerle temizlenir. Bu uygulama da silikon kalıntılarını temizlemek çok zor olduğundan dolayı saçlara % 3o oranında zarar veriyor.

Boncuk Kaynak
Kimyasal madde içermeyen tek kaynak çeşitidir. Bu uygulama iki açılımlı özel pense ile sıkıştırma yöntemiyle yapılmaktadır. Diplerden 1cm. geriden eşit tutamlar alınarak saç halka içerisinden gecirilip pense yardımıyla sıkıştırılır. Saçtan sökülmesi ise bir o kadar kolay saça hiç zarar vermeden pensenin diğer acısını kullanarak ters sıkıştırmayla yöntemiyle sökülür. Saça verdiği zarar ise % o dır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP