Bacak Bacak Üstüne Atmak Selülit Yapıyor !

Bacak Bacak Üstüne Atmak Selülit Yapıyor !

ABONE OL
Nisan 27, 2024 06:01
Bacak Bacak Üstüne Atmak Selülit Yapıyor !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Florence Nightingale Hastanesi dermatoloji uzmanlarından Dr. Bekir Aybey kadınların yüzde 85-90’ında görülen selülitin artmasında varisler dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmanın etkili olduğunu bildirdi.

Vichy tarafından piyasaya çıkarılan ve yağ boşaltımını tetikleyen inceltici selülit kremi Liposyne Ortaköy Reina’da düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

Toplantıda konuşan Dr. Bekir Aybey selülitin genetik metabolik ve damarsal gibi nedenlerle ortaya çıktığını vurgulayarak “25 yaşın üstünde ortaya çıkan selülit kadınların yüzde 85-90’ında görülmektedir” dedi.

Genetik nedenlerin yanı sıra doğum kontrol hapları hamilelik aşırı kilo ve yanlış beslenme alkol tüketimi stres hareketsizlik ve ruhsal problemlerin de selülite yol açtığını ifade eden Dr. Aybey “Varisler dar kıyafetler ve bacak bacak üstüne atmak da selülitin artmasına neden oluyor” diye konuştu.

Vichy Grup Ürün Müdürü Ozan Temizkan da kadınların yüzde 68’inin rejim yapmasına rağmen selülitten kurtulamadığını söyledi.

Yeni çıkardıkları selülit kreminin etkinliğinin klinik ortamda ispatlandığını anlatan Temizkan kremin bir ay kullanıldığında ciltte yüzde 40 oranında sıkılaşma yüzde 41 oranında hatlarda belirginlik ve ciltteki portakal kabuğu görünümündeki bölgelerde yüzde 24 oranında düzelme sağladığını kaydetti.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP