Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için 4 önemli formül

Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için 4 önemli formül

ABONE OL
Ocak 3, 2024 19:47
Yüzdeki kırışıklıkları gidermek için 4 önemli formül
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüz kırışıklıkları orta yaşlı erkek ve kadınların sorun haline getirmeye başladığı önemli bir durumdur. Kırışıklıklar yaşlılığa bağlı olarak gelişmiş olsa da kırışıklıklardan kurtulmak ve asgari kırışık yüze sahip olmak da elimizdedir.

Yüzdeki kırışıklıklardan nasıl kurtuluruz?
Yüzdeki kırışıklıklar için krem önerileri internet sitelerinde önü alınmaz bir şekilde artsa da yüzdeki kırışıklıklara ne iyi gelir sorusunun kesin olarak cevabını verememektedir. Yaşlılık belirtilerinin başında gelen kırışıklıktan kurtulmak ya da kırışıklığın daha geç yaşlarda başlaması için şu önerilere kulak verin:

Balık tüketimini artırın
Ülkemizde Doğu Asya ülkelerine göre tüketimi çok az olan balık omega 3 yağ asidi ile vücuttaki yaşlılık belirtilerini azaltır. Ton balığı, somon balığı, uskumru ve alabalıkların etleri omega 3 yağları bakımında oldukça zengindir. Omega 3 yağ asitleri cildi beslediği gibi yaşlılık belirtilerini de azami ölçüde azaltır. Cildinizin genç görünmesine ve yaşlanmayı yavaşlatmasına yardımcı olur.

A Vitaminli yeşillikler
Vücudun dış cephesini koruma ve gençleştirmesi ile bilinen A vitamininin özellikle yeşilliklerde olduğunu biliyoruz. Daga canlı ve parlak görüntüye kavuşmak için A vitamin değerlerini alabileceğiniz besinlere ihtiyaç duyduğunuzu unutmayın. A vitamini bakımından zengin olan besinleri saymak gerekirse; brokoli, ıspanak, pazı, kabak, maydanoz, pırasa ve bezelye ilk sayacağımız sebzelerdir.

C Vitamini kırışıklığı bitirebilir
Vücuttaki lekeleri ve yaşlanma etkisini önleyici maddeler sıralamasında C vitamini bakımından zengin ürünleri tüketmenizi tavsiye ederiz. C vitamini bulunduran besinleri tüketerek cildinizin daha canlı ve yumuşak görünmesini sağlayabilirsiniz. Yaşlanma belirtilerini oldukça azaltan besinleri saymak gerekirse; portakal, limon, kivi, mandalina, çilek, kavun, yeşil biber ve rezene ilk olarak aklımıza gelen besinlerdir.

Göneşli ortamlardan uzak durun
Aşırı güneş ışınları tende tahribata neden olabiliyor. Yüzde lekelerin çoğalmasına da sebep olan zararlı güneş ışınlarınına maruz kalındığında gözlerin kısılması da yüzdeki kırışıklığa neden oluyor. Güneşe çıkacağımız zaman güneş gözlükleri kullanmayı ihmal etmeyelim. Aksi halde yüz kaslarımız güneşin etkisi ile kasılarak kırışabilir ve de zararlı güneş ışınlarını yüzümüzde lekelere neden olabilir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP