Saç Uzatma Yöntemleri

Saç Uzatma Yöntemleri

ABONE OL
Ocak 10, 2024 09:58
Saç Uzatma Yöntemleri
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saçlar vücudun oldukça hassas yerleridir. Genel olarak dış etkenlerden kolaylıkla etkilenirler. Bu nedenle iyi bakılmaları gerekir. İyi bakılan saçlar, saç uzatma yolları içerisinde değerlendirilir. Saçlar böylelikle iyi ve sağlıklı bir şekilde uzar.
Saç bakımı öncelikli olarak köklerden başlar. Saç köklerine gereken özeni göstermezseniz saçlarınız bir süre sonra zayıf ve donuk görünmeye başlayacaktır. Saç köklerini güçlendirmek için yapılacak şeyler ise basit; saç derisini temiz tutarak saçı bakteri, kir ve yağ oluşumundan korumak, saç diplerine düzenli masajlar yaparak bu bölgedeki kan dolaşımını canlı tutmak ve doğal yağlar kullanarak saç diplerinin, saçın kurumasını engellemek. Bu basit kuralların uygulanması durumunda birçok cilt hastalığından kurtularak, güçlü saç köklerine sahip olursunuz. Güçlü saç kökleri hızlı saç uzatma yolları içerisindedir. Yani saçın uzamasının normal seyrinden hızlanması demektir.

Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Kimi insanların saçı ayda 0,5 cm uzarken, kimilerinin saçı da 2 cm’nin üzerinde uzayabilmektedir. Elbette bu durum tamamen saç uzatma formülleri içerisinde değerlendirilmez, genetik kaynaklı da olabilir. Ancak büyük oranda, saçların normalden daha hızlı uzamasını istiyorsanız saç uzatma teknikleri uygulamanız gerekmektedir.Saç-Uzatma-Yöntemleri1

İnsanlar genel olarak beslenmenin saçlar üzerindeki etkilerini umursamazlar. Aslında doğru ve sağlıklı beslenme saç nasıl çabuk uzar? sorusunun cevabıdır.Yetersiz beslenme sonucu yaşanan vitamin eksiklikleri, sık sık saç boyatmak, saç kurutma makinesini düzenli olarak kullanmak gibi saçı yıpratan uygulamalar saçlarınızı istediğiniz zaman aralığında uzatmanızı yüksek ihtimalle engelleyecektir. Saç nasıl hızlı uzar? Hızlı saç uzatmak saçların bir anda uzaması anlamında değil, saçların doğal uzama süresi içerisinde sağlıklı olmasını sağlamaktır. Yani bakımı yapılan, ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller sağlanan saçlar uzarken kırılmaz ve dökülmezler. Bu nedenle saçlarınız bakımsız saçlara göre daha çabuk uzamış olur.

Saç Uzatma Kürleri

Saçların bakımları için, yani saçları çabuk uzatabilmek için birçok eczane ve markette bir takım kozmetikler satılmaktadır. Bu tip kozmetikler saç için gerekli olan birçok vitamin ve minerali içermesinin yanında, güçlendirici birçok etken maddeye de sahiptir. Bu ürünler dışında B kompleks vitaminleri, A ve C vitamini içeren multivitamin takviyeleri saçların sağlıklı uzaması için size yardımcı olabilir. Yine beta-karoten, keten tohumu yağı ve ısırgan otu da saçların doğal yollarla uzamasında oldukça etkilidir.

Saç-Uzatma-Yöntemleri

Kozmetikler dışında, yağlar da saç bakımı için kullanılabilir. Üstelik doğaldırlar. Örneğin uçucu yağlardan olan lavanta, limon, biberiye yağı gibi yağları saçlar için kullanılabilir. Uçucu olmayan yağlardan zeytinyağı, badem yağı ve Hint yağı gibi yağlar da saç için etkilidir. Yalnız, uçucu yağları direk saç derisine uygulamak tahrişe neden olabileceğinden bu tipteki yağlar uçucu olmayan yağlar ile inceltilerek kullanılmalıdır.

NOT: Bir çay kaşığı lavanta yağı, 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırılır ve saça sürülür. Bu tip bir karışım saç derisini yumuşatırken, saç tellerini de nemlendirir. Saçların uçlarının kırılması ciddi anlamda azalır. Saçlarınız daha kısa sürede uzar.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP