Traverten Taşlarda En Uygun Renkler Hangileri?

Traverten Taşlarda En Uygun Renkler Hangileri?

ABONE OL
Aralık 26, 2023 13:42
Traverten Taşlarda En Uygun Renkler Hangileri?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılarda traverten taşı kullanımı iyiden iyiye artış gösterdi. Artık birçok evin zemininde travertenleri görmemiz mümkün oluyor. Travertenlerin suya karşı dayanıklı oluşu, doğal görünümü ve antibakteriyel özelliği zeminlerde çok fazla tercih edilmesini sağlarken kullanıcılar renk konusunda karar vermeye çalışıyorlar. Bu konuda seçeneklerin yüzlerce olmadığını söylemek gerekli. Sınırlı sayıda seçenek bulunuyor. Ancak buna rağmen seçim yapmak hiç kolay değil.

Açık Alanlar İçin En İyi Tercih Denizli Traverten Taşlar

Travertenlerin kullanım alanları içerisinde açık alanlar çok büyük bir önem taşıyor. Travertenlerin doğal görünümü açık alanlar ile muhteşem bir uyum gösterebilmekte. Bu yüzden de kullanıcılar bahçelerinde, verandalarda ve havuz kenarlarında sıklıkla bu taşları kullanıyorlar.

Açık alanlarda kullanılan travertenlerde renk tonları taşın doğal renginde olmakta. Travertenler doğal haliyle çok açık kahve tonlarında karşımıza çıkıyor. Tercih edilebilecek olan denizli traverten tam olarak bu özellikleri sağlayan bir ürün.

Açık tonlarda olması sebebiyle bahçenin yeşili ve havuzun mavi tonları ile muhteşem bir uyum içerisinde oluyor. Çok doğal gözüktüğü için açık alanların o rahatlatıcı havasını hiç bozmuyor ve kullanıcılar için harika bir yaşam alanının oluşmasını sağlıyor.

Sıcak Ortamlar Oluşturmak İçin Noce Traverten Modelleri

Travertenler doğal renginden daha koyu renklerde de karşımıza çıkabilmekte. Noce serisi olarak isimlendirilen bu ürünler daha net bir kahverengi tonlarında karşımıza çıkıyor. Bu kahverenginin kullanım alanları son derece geniş. Özellikle sıcak ve samimi bir ortam oluşturulmak istendiğinde bu ürünlere başvurmak en doğru tercihlerden bir tanesi.

Noce travertenleri kapalı alanlarda kullanmak son derece doğru bir karar olabilir. Çünkü ahşabın doğal renklerini andıran rengi ile birlikte mobilyalarla harika bir uyum içerisinde olacaktır. Duvarlarda tercih edeceğiniz kahve tonları ya da beyaza yakın kahve tonları ile muhteşem bir uyum yakalayabilirsiniz. Ayrıca ofislerin zemininde de muhteşem bir tercih olarak gösterilebilir.

Küçük Alanları Ferah Hale Getiren Gri Travertenler

Kapalı alanlarımız her zaman çok geniş metrekarelerde olmuyor. Özellikle konutlarda artık alanlar git gide daralmaya başladı. Hal böyle olunca da insanlar dekorasyonlarında evlerini daha ferah bir havaya sokacak olan ürünleri tercih ediyorlar. Zemin kaplaması seçimi bu aşamada çok önemli. Evin birçok noktasını kapsayacak olan bu ürünlerde yanlış bir tercih yapılırsa evler son derece karanlık ve boğucu olabilir.

Zeminlerinde travertenleri tercih edecek olan kişiler yaşam alanları darsa kesinlikle gri traverten modellerine yönelebilir. Grinin ortamı ferahlatan etkisi her zaman kullanıcılarını memnun eder. Evler olduğundan çok daha büyük ve ferah bir yapıya kavuşur. Eşyaların seçimlerinde de beyaz, siyah, gri ve pembe tonları tercih edilerek harika bir görüntü elde edilebilir.

Islak Zeminlerde Kullanılan Sarı Travertenler

Travertenler suya son derece doygun oldukları için ıslak alanlarda kullanıma çok uygun ürünler. Islak zeminlerde travertenleri tercih ederken sarı tonlarındaki ürünlere yönelim gösterilebilir. Ürünlerin renkleri suya karşı dayanımda etkili olmaz. Ancak banyolarda sarı tonlarının kullanımı son derece doğru bir tercih olur. Su ile birlikte sarı tonlardaki taşlar biraz daha koyu bir renk alır ancak hiçbir zaman boğucu olmaz. Kuruduğunda ise tekrar eski haline döner. Banyoları hem ferah hem de sıcak gösteren bu renkteki travertenler kesinlikle kaçırılmamalı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP