Elos Epilasyon

Elos Epilasyon

ABONE OL
Aralık 26, 2023 18:53
Elos Epilasyon
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ELOS teknolojisi elektro optik sinerji anlamına gelmektedir. Bilinen Diode lazer ve IPL sistemleri bipolar radyofrekansla güçlendirilmiş ve güçlü bir epilasyon kombinasyonu oluşturulmuştur.

Sadece koyu ve kalın kılların etkin olarak tedavi edilebildiği lazer epilasyon yönteminin aksine her renkte kıl, kalınlığı ve deri rengi ne olursa olsun ELOS yöntemiyle tedavi edilmektedir. ELOS teknolojisi kıl tedavisi dışında cilt gençleştirme, leke tedavisi, rozasea ve kuperoz gibi damarsal sorunların tedavisinde ve akne tedavisinde başarıyla uygulanmaktadır.

ELOS: Diode Lazer + Bipolar Radyofrekans
ELOS: IPL + Bipolar Radyofrekans

Epilasyonda amaç kıl folikülü dediğimiz kılı üreten bölümü tahrip etmektir. Bipolar radyofrekans kıl folikülünün tümünü hedefleyerek ısıtmakta ve bu alanda güçlü bir enerji dalgası oluşturmaktadır.Tam bu esnada uygulanan Diode lazer yada IPL uygulaması folikülü güçlü bir şekilde tahrip etmektedir. Radyofrekans, uygulanacak lazer ve IPL dozunun azalmasına olanak sağlar. Bu sayede yan etki, ciltte rahatsızlık ve ağrı en aza indirgenir.

Diode lazerler, oldukça iyi bilinen ve etkinliği birçok klinik çalışma ile ispatlanmış lazerlerdir. Özellikle koyu cilt renkli kişilerde ve bazı bölgelerde diğer tüm lazerlere göre birçok avantajı vardır. ELOS teknolojisi ile etkinlik ve avantajlar güçlendirilmiştir.

IPL, yoğun ışık kaynaklarının etkinlikleri lazerlere yakındır. Ayrıca cilt gençleştirme gibi uygulamalarda da kullanılmaktadır. ELOS teknolojisi ile iyi bir kombinasyon oluşturulmuştur.

Etkin bir hava soğutma sistemi ile cilt maksimum korunmaktadır.

 

Aurora-ELOS Sistemini Diğer Lazerlerden Ayıran Özellik Nedir?
Öncelikle deriyi gençlestirme özelliği ve ayva tüyü olarak isimlendirilen ince, açık renkli kılları görebilme özellği olan tek sistemdir.
Aurora-ELOS sistemi kıl saftını ısıtan optik enerji ile kıl kökünü ısıtan ve koagule eden radyo frekans sistemlerinin birleşimi sayesinde kalıcı sonuçlar verebilmektedir.
Aurora-ELOS teknolojisi aynı zamanda yüz, boyun, göğüs ve kolların gençleştirilmesinde mükemmel sonuçlar vermektedir.

Aurora-ELOS İle Hangi Bölgeler Tedavi Edilebilir?
Uygulama başlığının geniş olması sayesinde küçük alanlar yanında sırt, omuz, kollar, bacaklar, yüz ve boyun gibi genş alanların tedavisi kısa sürede ve kolaylıkla yapılmaktadır.

Aurora-ELOS İle Hangi Cilt Rengine Uygulanır?
Aurora enerjisiyle kıl temizleme güvenilirdir. ELOS teknolojisi diğer lazer sistemlerinin potansiyel yan etkilerinin görülmediği bir epilasyon sağlar. Bu teknikle sadece koyu renkli kalın kıllar değil, sarı, renksiz veya gri renkli, kızıl renkli kıllar, ince tüylerde de etkili, güvenilir sonuçlar alınıyor. Deri renginin açık olması kural olmaktan çıkıyor. Bronz tende dahi güvenle etkili tedavi uygulamak mümkündür.

 

Bir Seans Ne Kadar Sürmektedir?
İslem tedavi alanının genişliğine bağlı olarak bir iki dakikadan birkaç saate kadar değişen bir zaman aralıını kapsayabilir. Üst dudak 2 dakika, tüm bacak 2,5 saat gibi.

Tedavi İçin Kaç Seans Gereklidir?
Bazı kişilerde 2-3 seans tedavi için yeterli iken bazı kıllarda yanıt alabilmek için daha fazla seansa gereksinim olabilir.

Aurora-ELOS Tedavilerinin Yararları Nelerdir?
Her deri tipinde etkili olarak çalışmaktadır.
İstenmeyen tüm gri, beyaz, sarı, kahve, siyah ve kızıl renkli kılların yok edilmesini sağlar.
Vücudun her bölgesinde güvenle kullanılır.
Yüz, boyun, göğüs ve kollarda cilt gençleştirmede kullanılır.

Tedavide Ağrı Hissedilir Mi?
Ciddi bir ağrı veya yanma hissi olmaz. Uygulama bölgesi temizlendikten sonra ince bir jel tabakaı tedavi alanına sürülür. Uygulama başlığı tedavi alanına dokunduruldğunda soğukluk hissi olacaktır. İslem sırasında kolaylıkla kabul edilebilen bir yanma hissi olacaktır.

Tedavi Sonrası Dikkat Edileek Hususlar?
Tedaviden hemen sonra deri temizlenir ve günlük hayata hemen dönülebilir. Tedavi sonrası bazı deri bakım ürünleri veya bazı ilaçların kullanılması gerekebilir. Güneşe maruz kalabilen alanların güneşten korunması istenir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP