Kaç Çeşit Orgazm Vardır?

Kaç Çeşit Orgazm Vardır?

ABONE OL
Ekim 16, 2023 06:30
Kaç Çeşit Orgazm Vardır?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kadınlarda görülen orgazmları alınan hazza göre şöyle sıralayabiliriz: Cüce orgazmlar: Genellikle çok kısa sürerler, fazla tatmin edici değildirler; birkaç saniye süren hafif kasılmalarla gelişirler. Sanki hapşırık biçimindedirler. Bazı kadınlar bunu fark etmezler bile! Alınan haz bayağı düşüktür.

Normal orgazmlar: Yaklaşık 10-20 saniye sürer ve bazen bir tanesi bile yeterince doyurucudur. Eğitimle alınan haz ve süre arttırılabilir. Genellikle klitoral kaynaklıdır.

Hiperseksüel orgazmlar: Hiperseksüel kadınlarda görülür. Genelde bir başladı mı bitmek bilmezler. 20-30 saniyelik orgazmlar bazen 30-40 dakika birbirini takiben devam eder. Üstelik orgazm sayısı arttıkça erkeklerdekinin aksine cinsel istek ve orgazma yöneliş de artar. Bunlar hem klitoral hem de G-Noktası kaynaklı “bileşke orgazmları” dır. Bu kadınlarda PC-kasının da çok gelişmiş olduğu bilinmektedir.

Statüs orgazmus: Bu genellikle 20 saniyeden başlayıp bir kaç dakikaya kadar uzayabilen süreğen orgazm halidir. Bilinern orgazmın fizyolojisine tam olarak uymamaktadır. Kadınlara büyük haz ve yorgunluk verebilir. Hiç elektronik doyumlar yaşadınız mı? Ünlü seks terapisti Helen Sdinger Kaplan’a göre Pompei devirlerinden bu yana cinsellikle ilgili olarak icat edilen en değerli aletler, vibratörler. Vibratörler orgazm olma güçlüğü çeken kadınlar üzerinde etkili olarak kullanılabilmektedir.

Normal cinsel tepkileri olan kadınlar eğer vibratörün titreşimlerini aşırı mekanik bulmazlarsa bu etkiyte dayanabiliyorlar. Vibratörler lateks bir dildonun (suni penis) içine bir masaj aleti motoru koyulmasıyla elde edilebiliyorlar. Aletlerin çoğu pille çalışıyor. Elektrikle çalışanların ise elektrik kaçağı yapma durumu sözkonusu bile değil. Vibratörlerin titreşimi saniyede 60 ile 150 arasında değişiyor. Normal cinsel tepkileri olan bir kadının vibratörden zevk almama olsaılığı çok düşük. Kayganlığı arttırıcı kremlerin ise vibratörün uygulanması sırasında alınan hazzı artırdığı söylenmektedir.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP