CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Mekin Şahin’den sert açıklama

CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Mekin Şahin’den sert açıklama

ABONE OL
Ocak 2, 2024 19:10
CHP Yüreğir Belediye Başkan Adayı Mekin Şahin’den sert açıklama
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yüreğir Belediyesi’nde enteresan işler oluyor. Ama yapılan işler iktidar partili bir belediye başkanı olması nedeniyle, ne devletin ilgili kurumları nede bir kaç basının dışında tek bir kelime edilmiyor. Daha önceleri müteahhide hak edişinden fazla ödenen para geri iade ederken, mali hizmetler müdürlüğünde çalışan bir memurun banka hesabına yatırılmış. Ödeme ve geri iadenin sorumlusu olanlara tek kelimelik soruşturma yapılmadan, söz konusu memur tutuklandı. İşin enteresan yanı meclis üyelerinden, kamuoyuna tek kelime söylemediler. Yüreğir belediyesine ait dört cenaze arabasında 5 kilo 810 gram esrar ele geçirildi. Özellikle doğu illerine giden cenaze araçlarıyla esrar trafiğinin kesintisiz sürdüğü ortaya çıktı. Yine basında, meclis üyelerinde ve siyasi partilerde açıklama yok.

Mahmut Çelikcan zamanında DSİ tarafından Yüreğir belediyesine devredilen, devredilerken şartlar koydu. Bu şartlara rağmen devredilen arsa ciddi miktara satıldı. Yerel basında bir gazeteci dışında hiç kimse gündeme getirmedi. İlgili kurumlar soruşturma açmadı. Meclis üyelerinden tek bir itiraz yok. Siyasi partiler bu satışın üzerine gitmedi. Sanki Fatih Kocaispir’in elinde sihirli değneği var. Yaptığı kanunsuz uygulamalara karşı çıkacakları susturuyor.

Yüreğir belediye başkanı kendinden o kadar eminki, ne basın duayenlerinin ne meclis üyelerinin nede muhalefet siyasi partilerin ve STK’larının Yüreğir’i satarken sesini çıkarmayacağını biliyor. 25 Ekim 2023 tarihinde toplam 10 arsayı satışa çıkardı. Köprülü mahallesinde 3.004,39 metre kare, Seyhan, Yamaçlı mevkiinde 8.966 metrekare, Balcalı mevkiinde 5101 metrekare, Denizkuyu mevkiinde 14.100 metre kare tarla; satılıyor. Toplam değeri: 136.688.000 muhammen bedelle ihaleye çıkardı. Mahmut Çelikcan Yüreğir belediyesini Fatih Kocaispir’e teslim ederken; belediye kasasında ciddi miktarda parayla bırakmıştı. Fatih Kocaispir kasayı bitirdi. Borçlanma yetkileri alarak, 40 milyon lira borçlandığı iddia ediliyor. DSİ’nin Yüreğir belediyesine devrettiği arsayı 76 milyon liraya satan Fatih Kocaispir; 10 adet taşınmazı da 136.688.000 lira muhammen bedelle satışa çıkardı. Yüreğir halkını borç batağına sokarken, Yüreğir halkına ait taşınmazları satarak, hizmet vermeden bitirme hazırlığında. Fatih Kocaispir’e soruyoruz: 5 yıl içinde ne kadar gelir sağlandı? Ne kadar borçlandınız? Ne kadar taşınmaz arsa, tarla vb. Sattınız Kaç memur, kaç kadrolu işçi, kaç belediye şirketinde çalışan işçi, kaç sözleşmeli personel çalıştırıyorsunuz? Belediye başkanı olduğunuz tarihten itibaren Yüreğir halkına hangi hizmetleri verdiniz? Borçlanarak, taşınmaz satarak elde ettiğiniz gelirleri hangi yatırıma harcadınız? Aynı soruyu parti kimliği farklı olan tüm meclis üyelerine de soruyoruz!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP