DOLAR

33,1952

-0.11%
EURO

36,0226

-0.6%
ALTIN(gr)

2.548,96

-1,98%
BİST 100

11156.2

-1,98%
Merkez’de ikinci Erkan operasyonu

Merkez’de ikinci Erkan operasyonu

Merkez Bankası Başkanı görevine getirilen Hafize Gaye Erkan, banka içerisindeki yöneticileri değiştirmeyi sürdürüyor.

ABONE OL
Ağustos 3, 2023 08:13
Merkez’de ikinci Erkan operasyonu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Görevi devraldıktan hemen sonra en yakın çalıştığı Başkanlık Ofisi Genel Müdürü ile İletişim Genel Müdürü’nü değiştiren Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan daha sonra Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Zahit Ateş’i görevden almıştı.

YENİ ATAMA YAPTI

Erkan şimdi de insan kaynakları yönetimini değiştirip Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı’na yeni atama yaptı. Merkez Bankası’nda 3 başkan yardımcısı da geçen hafta Cumhurbaşkanı kararıyla değiştirilmişti.

Başkan Erkan, en son yaptığı operasyonla İnsan Kaynakları Genel Müdürü Doğan Başar ile aynı yerde genel müdür yardımcısı olan Betül Yılmaz’ı görevden aldı. Erkan, Başar’dan boşalan genel müdürlük görevine Hüseyin Atsay’ı getirdi.

Atsay’ın Merkez Bankası eski Başkanı Naci Ağbal zamanında da yönetimde yer aldığı ifade edildi. Erkan ayrıca, bir süre önce genel müdürünü görevden aldığı Bilişim Teknolojileri Genel Müdür Yardımcılığı’na da İbrahim Güvendik’i atadı. Erkan’ın AKP ile bağı olan ya da AKP milletvekillerine akrabalığı bulunan üst düzey yöneticiler konusunda nasıl karar alacağı merak ediliyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP