Başkan Atay: “Haber, Asılsız, Yanlı ve Etik Değerlere Aykırıdır !”

Başkan Atay: “Haber, Asılsız, Yanlı ve Etik Değerlere Aykırıdır !”

BASINA ve KAMUOYUNA DUYURULUR

ABONE OL
Temmuz 5, 2023 09:49
Başkan Atay: “Haber, Asılsız, Yanlı ve Etik Değerlere Aykırıdır !”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Ali PEKMEZCİ olan www.objektifa.com internet haber sitesinde 03/07/2023 tarihinde saat: 09.54’te “İLÇE BAŞKANI ATAY, ASKİ’NİN AVUKATI MI!” başlıklı haber yayınlanmıştır.Gerçekle ilişkisi olmayan bu haber ile hakkımda aslı olmayan iddialar ileri sürülmüştür.

TARAFIMI KASITLI VE YANLI OLARAK HEDEF ALAN YAZIDA;

“Örnek; CHP Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay. Bu isim ASKİ’nin icra avukatlığını yapıp bu kurumdan önemli miktarda gelir elde ediyor mu? Yasal kabul edilse de etik açıdan doğru bulunmayan bu davranış en çok da CHP camiasında tartışılıyor.

Doğruysa, Atay-ASKİ ilişkisi önümüzdeki süreçte ilçe kongrelerine hangi çerçevede yansıyacak?

Etik kabul edilemeyecek bu kadrolaşma ile CHP’nin AKP’den nasıl bir farkı kalmış olacak, CHP Adana’ya nasıl bir dürüstlük-şeffaflık (!) örneği sunmuş olacak?

Çukurova İlçe Başkanının bu sorunun yanıtını vermesi bekleniyor. Kaldı ki bu kurumda CHP’de konuşlanmış çok sayıda avukatın da görev yaptığı biliniyor.

Hatırlayalım, CHP’nin emektar isimleri eskiden partiyi ceplerinden finanse eder, asla nemalanma yoluna tenezzül etmezlerdi.

Objektif gazetecilik gereği CHP Çukurova İlçe Başkanı Av. Remzi Ümit Atay’ın (verirse) cevabını olduğu gibi yayınlayacağız.”

Satırlarına yer vermiştir.

CEVAPLARIM;

  1. ASKİ Genel Müdürlüğü’nün vekili değilim, 27 yıllık meslek hayatım boyunca da ASKİ kurumunun hiçbir zaman vekilliğini üstlenmedim.
  2. Adana Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin hiçbirinin vekili değilim.
  3. Adana Büyükşehir Belediyesi, ASKİ Genel Müdürlüğü ve Adana Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinin hiçbirine ne vekil ne danışman olarak avukatlık hizmeti vermiyorum.
  4. Adana Büyükşehir Belediyesi ve İştirakleri adına veya aleyhine almış olduğum ve açtığım tek dava dosyam dahi yoktur.

HABER, ASILSIZ, YANLI VE ETİK DEĞERLERE AYKIRIDIR !

Ali PEKMEZCİ tarafından yönetilen www.objektifa.com internet haber sitesinde 03/07/2023 tarihinde saat: 09.54’te “İLÇE BAŞKANI ATAY, ASKİ’NİN AVUKATI MI!” başlıklı haber yayınlanmadan önce, tarafımdan bilgi istenmemiş, doğrulama yapılmamıştır. Konu hakkında ilgili kurumlardan bilgi istenmemiş doğrulama yapılmamıştır.

Partimizde Kongreler Takvimi sürecinin yürütüldüğü ve özellikle temmuz ayı içerisinde mahalle delege seçimlerinin yapılacağı bir dönemde aktif siyaset yapan ve siyasi çalışmalar yürüten kişiler aleyhine asılsız iftira niteliğinde karalama kampanyası yürütülmesi veya buna alet olunması demokratik yaşam açısından çok tehlikelidir.

Sosyal demokrat görüşlü, aydın birer öğretmen olan anne-babanın evlatları ve iki kız çocuk babası olarak tertemiz ve lekesiz olarak, onurlu ve erdemli bir tavır ve içerisinde sürdürmeye çalıştığım siyasi hayatıma kaynağı belli mihraklar tarafından bu tür saldırılar olmuştur, olacaktır bunlara da her zaman hazırım.

Çukurova İlçe Başkanı olarak göreve geldiğim günden bu yana partime, üyelerimize, halkıma, aileme ve mesleğime karşı sorumluluğumun bilincindeyim. Siyasi çalışmalarımı, inandığım sosyal demokrasinin değerler bütünü içerisinde ve geleneklerimize uygun olarak yürütmeye devam edeceğim. Siyasi yozlaşmanın en üst seviyeye çıktığı bir dönemde bütün yol arkadaşlarımı bu onurlu mücadeleyi birlikte yürütmeye davet ediyorum.

Saygılarımla,

04.Temmuz.2023

Av. Remzi Ümit ATAY

CHP Çukurova İlçe Başkanı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP