Adalet Partisi ikinci turda hangi adayı destekleyeceklerini açıkladı

Adalet Partisi ikinci turda hangi adayı destekleyeceklerini açıkladı

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, ATA İttifakı'ndan ayrılan Adalet Partisi'nin Genel Başkanı Vecdet Öz'le bir araya geldi. Öz, ikinci turda Kılıçdaroğlu'na destek vereceklerini açıkladı.

ABONE OL
Mayıs 22, 2023 13:19
Adalet Partisi ikinci turda hangi adayı destekleyeceklerini açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün ATA İttifakı’nın eski bileşenlerinden Adalet Partisi’nin Genel Başkanı Vecdet Öz’ü ziyaret etti. İki isim görüşme sonrası açıklama yaptı.

VATANSEVERLERİ SANDIĞA DAVET EDİYORUM

Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye’yi aydınlığa çıkarmalıyız, hepimiz sorumluluk içinde hareket etmeliyiz. Bu seçim olmanın ötesinde referanduma evrilmiş durumda, bu yapının ve sistemin değişmesi lazım. Ayın 28’inde bütün vatanseverleri sandığa davet ediyorum. Gelin oyunuzu kullanın, güzel bir Türkiye’yi hep beraber inşa edelim” dedi.

Vecdet Öz, 28 Mayıs günü yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci turunda Kemal Kılıçdaroğlu’na destek vereceklerini söyledi. Öz, şu ifadeleri kullandı.

– Zafer Partisi ile Ata İttifakı’nı kurmuştuk. Ata İttifakı maçın ilk yarısında görevini yaptı. Atatürk çizgisinde bir hareketti. Bunun mimarı Ümit Özdağ ve ikimizdik. İsim babası da bendim.

DEMOKRASİNİN DEVAM ETMESİ İÇİN…

– Sinan Bey’i (Oğan) cumhurbaşkanı adayı olarak birlikte teklif ettik, yüzde 5’te kaldı. Partilerimiz de baraj altı kaldı. Demokrasinin devam etmesi için biz de kararımızı verdik. Kılıçdaroğlu’nun şahsına destek kararı çıktı. Bu karar oy birliğiyle çıktı.

ATATÜRKÇÜ VE TÜRK MİLLİYETÇİYİSİZ

– Biz çalışmasaydık Erdoğan birinci turda cumhurbaşkanı idi. Biz, müdafaa-i hukuk hareketiyiz. Bizler Atatürkçü ve Türk milliyetçisiyiz. Bu ülkeyi “Keşke Yunan kazansaydı” diyenlere asla teslim etmeyeceğiz.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP