DOLAR 23,1638 7.38%
EURO 24,9227 7.55%
ALTIN 1.463,047,49
BIST %
BITCOIN 61453310,84%
Adana
28°

AÇIK

17:07

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Prensesin Büyülü Diyara Yolculuğu

Prensesin Büyülü Diyara Yolculuğu

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 15:17
Prensesin Büyülü Diyara Yolculuğu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Prenses bir gün kralın büyücüsü ile tanışmaya karar verir. Büyücüden kendisini büyülü diyarlara göndermesini ister. Fakat bu isteği kabul edilmez. Kafasına gitmeyi koyan prenses bu büyünün nasıl yapıldığını öğrenmeye kalkar. Yaşanacak tehlikelerin farkında bile değildir. Prenses büyüdü diyarlar için birçok farklı tarif öğrenir. Büyücünün tecrübelerine sahip olmadığı için özel yetenekleri bulunmadığından yaptığı büyü ters işler. Büyü yüzünden prenses yüzüne bakılmayacak çirkinliğe bürünür. Kendisini aynada gördüğünde ağlamaya başlar. Bunu geri döndürmek için daha farklı büyüler yapar. Fakat hiçbiri işe yaramaz. Odasından günlerce çıkmaz. Kral ve kraliçe kızını merak etmeye başlar. Fakat durumdan haberleri yoktur.

Kral ve kraliçe bir gün kızının odasına girmek ister fakat kızı bunu kabul etmez. Bir sorun olduğunu anlayan kraliçe zorla odaya girmeye çalışır. Odaya girdiklerinde gözlerine inanamazlar. Kızlarının tanınmaz halde olduğunu gören kral ve kraliçe büyük bir acı yaşarlar. Hayalperest kızları güzelliğini mahvetmiştir. Hemen krallığın büyücüsü çağrılır. Büyücü kısa süre içerisinde yeni bir büyü yaparak prensesinin yanlış yaptıklarını düzeltmeye çalışır. Fakat işe yaramaz. Krallığın her bir yanından büyücüler toplanır ve krallığa çağrılır. Kızı görenler hayret içerisinde bakakalır. Hiçbirinin yaptığı büyü işe yaramamıştır.

Çocuklarımızın İlgisini Çekebilir  Ege’nin Uçma Hayali Hikayesi

Kral ve kraliçe prensesin bundan sonraki yaşamını çirkin bir şekilde geçireceğini düşünür. Çok uzak diyarlardan gelen bir büyücünün önerdiklerini yaparak kızlarının kurtulabileceğini söyleyenler vardır. Bu büyücüyü hemen krallığa davet ederler. Büyücü belli bir zaman geçtikten sonra krallığa gider. Büyücünün önerdikleri büyülü diyarlarda saklıdır. Efsanelere göre büyülü diyarlar ormanın derinliklerindedir. Büyülü diyarın en özel meyvesinden yapılan karışım prensesin eski haline dönmesini sağlayacaktı. Kral ve kraliçe bir umut bu diyarı aramaya koyuldu. Günler ve haftalar geçti fakat hiçbiri büyülü diyarı bulamadı.

Büyülü diyarı bulmak için prenses işe koyuldu. Anne ve babasından izin alarak ormanın derinliklerine bir yolculuk gerçekleştirdi. Aslında büyülü diyarın nerede olduğunu sadece kendisi bilebilirdi. Çok uzun senelerdir bu diyar hakkındaki hikayeleri dinlemişti. Çok geçmeden büyülü diyarı buldu. Fakat hikayelerde anlatıldığı gibi değildi. Büyük bir hüsrana uğradı. Ama büyücünün dediği meyve ormanın tam ortasında ışık gibi parlıyordu. Meyveyi dikkatlice yerinden aldı ve büyücüye götürdü. Büyücü yaptığı büyü ile birlikte bu özel meyveyi kullandı ve prenses eski haline döndürdü.

Prenses kral ve kraliçe ile konuşarak özürlerini bildirdi. Çok fazla hayal etmenin ve gerçek dışı düşüncelere dalmanın ne kadar zarar verebileceğini düşündü. Başına gelen bu talihsizlik onun için bir ders olmuştu. Aldığı ders sonrasında artık gereksiz hayaller kurmayacaktı. Daha akıllıca davranması gerektiğini anlamıştı. Ailesi özürlerini kabul etti. Prenses sonraki yaşamında hem ülkesi hem de insanlar için faydalı işlerde bulundu.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.