Türkçe kullanma kılavuzu olmayan ürünler

Türkçe kullanma kılavuzu olmayan ürünler

ABONE OL
Mart 5, 2023 07:19
Türkçe kullanma kılavuzu olmayan ürünler
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkçe kullanım kılavuzu olmayan bir ürün satın aldınız ve özelliklerini öğrenmek icin kullanım kılavuzuna göz atmak istediniz. Ancak kılavuzun birçok dilde yazılmış olduğunu ve içinde Türkçe çevirisinin bulunmadığını gördünüz.

Sinirleniyorsunuz ve ülkemizde satılan bir ürünün nasıl Türkçe klavuzunun olamayacağını, üreticinin veya ithalatçının bu kadar mı düşüncesiz-darsız oldugunu, Türkiye’nin ve vatandaşlarının bu kadar mı değersiz görüldüğünü sorgulamak istiyorsunuz ama elinizden bir şey gelmiyor.

Sanırım bu duruma düşen milyonlarca tüketici vardir. Artık böyle bir rezaletin önüne geçebilmek için sizin de yapabileceğiniz şeyler var.

Almış olduğunuz yerli ya da ithal malın Türkçe Kullanım Kılavuzu yoksa, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na şikayet ediyorsunuz. Satan şirkete ürün başına 156 YTL ceza veriliyor ve Türkçe kılavuzun da size ulastırılması sağlaniyor.

Sizler de şikâyetinizi www.sanayi.gov.tr adresinden Tüketici şikayetleri bölümüne bildirin, duyarsız şirketlere gereken cezaların verilmesini sağlayın. 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP