Eğer Biraz Ülkemizi Seviyorsak, 10 Ay İçinde İki Genel Seçim Yapılmaz !

Eğer Biraz Ülkemizi Seviyorsak, 10 Ay İçinde İki Genel Seçim Yapılmaz !

ABONE OL
Şubat 25, 2023 13:54
Eğer Biraz Ülkemizi Seviyorsak, 10 Ay İçinde İki Genel Seçim Yapılmaz !
0

BEĞENDİM

ABONE OL

VEYSEL PULAŞLI

Değerli okuyucularım,

Nedense biraz olsun menfaatlar devreye girdiği zaman ortada ülke sevgisi kalmıyor, nedeni şu;

14 mayıs 2023 günü milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimi yapılacak, aradan 10 ay geçtikten sonra 31 Mart 2024 tarihinde de belediye başkanlığı seçimleri yapılacak.

Peki bu Allah’tan revamı ?

10 ay içinde iki seçimin masrafları altına girmek, eğer biraz Allah korkunuz varsa bu israfa son verin ve iki seçimi anayasanın 127 maddesi gereği birleştirerek 31 Mart 2024 tarihinde yapın.

Ülke bir deprem yaşamış, 50 binin üzerinde insanımız deprem şehidi olmuş, 10 ilimiz de binlerce bina enkaz durumuna gelmiş, 100 binlerce yaralımiz var biz hala üç ay sonra seçim yapalım diyerek vijdan muhasebesi yapmıyoruz.

Değerli dostlar ülke olağanüstü bir dönemden geciyor, en az 150 bin askerimiz sınır ötesinde ülkenin geleceği için canını dişine takmış ülkeyi koruyor, depremin felaketleri zaten ortada, öyleyse Cumhuriyetimizin bu 100 yüzüncü yılında biraz olsun mantıklı düşünelim, Allah rızası için ülkemizin menfaatlarini düşünerek hareket edelim, zaten anayasanın 127 maddesi iki seçime izin vermiyor, “bir yıl içinde iki seçim önce veya sonra yapılacaksa, seçimler birleştirilir,” diyor, öyleyse biz neyi düşünüyoruz. Öncelikle vatan sevgisi diyorsak, ülkemizde seviyorsak, daha neyin hesabını yapıyoruz, eğer seçimi yapmayı düşünen siyasiler varsa onlara diyorum ki “hangi vicdan ölçüsünde deprem görmüş. 10 ilimizde en az 10 milyon seçmenin yüreği kan ağlarken, hangi vicdanla bu vatandaşların oyunu isteyeceksiniz,?

Ben ömrümün 40 yılını bu siyasetin içinde geçirdim, iyi kötü tecrübemde var, sendikacılık, siyaset ve spor yöneticiliğim de var, gazetecilik anlayışıma ve siz değerli okuyucularımın yorumlarına bu düşüncelerimi sunuyor, hepinize selam ve saygılar sunuyorum

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP