Bahçeli: Onları tek tek not aldığımız da çok iyi bilinmelidir

Bahçeli: Onları tek tek not aldığımız da çok iyi bilinmelidir

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli "Depremden menfaat devşirmenin arayışında olanlar ahlaksızlığın markalarıdır. Ve bunları tek tek not aldığımız da çok iyi bilinmelidir." dedi

ABONE OL
Şubat 21, 2023 10:55
Bahçeli: Onları tek tek not aldığımız da çok iyi bilinmelidir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündemi değerlendirdi.
Konuşmasını Kahramanmaraş merkezli depremde yaşananlara ayıran Bahçeli’nin hedefinde deprem fırsatçıları vardı.

“DEPREMDEN MEFAAT DEVŞİRMENİN ARAYIŞINDA OLANLAR…”

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları:

* Fırsatçılığın karanlığından istifadeyle fiyat etiketlerini kabartanlar, kiraları artıranlar, kasasını doldurmak için harekete geçenler bu milletin bir ferdi asla olamayacakları gibi şerefli de sayılamazlar. Depremden menfaat devşirmenin arayışında olanlar ahlaksızlığın markalarıdır. Ve bunları tek tek not aldığımız da çok iyi bilinmelidir.

* Siyaseti makul, medeni ve milli ilkelere müzahir yapmaktan aciz olanlar, temelsiz eleştirilerini yapmadan evvel aynaya bakmalıdır. Sırtında yumurta küfesi olmayanlar için ileri geri konuşmak maliyetsizdir. Hariçten gazel okumanın önünde de bir engel yoktur.

* Kabul etmek lazımdır ki Türkiye devasa bir musibetin tesirindedir. Tektonik mirası, jeolojik müktesebatı, meteorolojik özellikleriyle Türkiye’miz doğal afetlerin risk ve tehlikelerine her zaman açıktır.

“ORTAK BİR GELECEĞİ NASIL PAYLAŞACAĞIZ”

Depremin ardından muhalefetin açıklamalarına ve Altılı Masa’nın deprem açıklamasına da sert sözlerle tepki gösteren Bahçeli şunları söyledi:

* Üzerimize çöken 6 Şubat göçüğünden çok daha diri, çok daha güçlü bir şekilden çıkacağız, ağırdan almayacağız, sorumluluktan kaçmayacağız, ihmallere müsaade etmeyeceğiz.

* Bir kısım medya organları, niyeti makus STK’lar, yarım aydınlar, kiralık kalemler, kötürüm yorumcular, felaketten nemalanma kuyruğuna giren siyasi bozguncular maalesef böylesi bir dönemde bile insani ve vicdani duyarlılık göstermemişlerdir.

* Bir gazetenin nifak içerikli şu manşetine bakar mısınız… ‘Milletin parasıyla millete bağış’ Diğer bir gazetenin manşeti de şudur; ‘Suçlu olay yerine döndü’ Bir başka gazetenin manşeti ise ’40 bin ölü var tek bir istifa yok’… Acımızı, anımızı, adımızı ve ağıdımızı bilmeyenlerle ortak bir geleceği nasıl paylaşacağız?

“NE SANDIKTAN KAÇARIZ NE DEMOKRASİYİ YOK SAYARIZ”

* Seçim tarihiyle ilgili spekülasyon üretmek vebaldir. Bir yanda arama kurtarma devam ediyorken diğer yanda devleti ve hükümeti suçlamak en hafif tabirle terbiyesizliktir.

* Diyorlar ki Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi yüzünden acılar artmış. Afet iyi yönetilememiş. Diyorlar ki yardım faaliyetlerinin doğru koordine edilemediğinden felaketin boyutları vahim seviyeye ulaşmış. Ülkemizin en acil ihtiyacının yeni ve etkin bir iktidar olduğunu kaydetmişler.

* Sizde hiç mi Allah korkusu kalmadı? Yere batsın sizin siyasetiniz. Böyle bir ucuz ve meczup siyasete nasıl saparsınız? Rahat olun, biraz sabredin, Türk Milleti sizin boyun ölçünüzü yakında sandığa gömerek ilan edecektir.

* Ne sandıktan kaçarız, ne de demokrasiyi yok sayarız. Acılarımızın ortasında seçim polemiği yapan zillet ittifakı paranoyaktır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP