Fakir hayatları film yapın cesaretiniz varsa!

Fakir hayatları film yapın cesaretiniz varsa!

ABONE OL
Aralık 24, 2023 21:22
Fakir hayatları film yapın cesaretiniz varsa!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Karikatür: Sefa Sofuoglu

AYÇA ÖZTORUN

Aranızda; YASAK ELMA dizisini izleyen var mı arkadaşlar?
Geçen gün tesadüfen izlemek zorunda kaldığım ve konusunu öğrendiğimde şaşkınlığımı gizlemeyip RTÜK’ü arayıp ağzıma geleni saydığım suç duyurusu niteliğinde bir dizi!
Arkadaşlar tv dizilerini izlemeyin ve izletmeyin!

Çocuklarınızı bu dizilerden lütfen uzak tutun.

Kadına şiddeti normalleştiren, poligamik yaşamı normal sayan bu diziler algılarımızla oynuyor ve insanlara olumsuz yönde sübniminal mesajlar veriyor.

SUÇ DUYURUSU

Rtük her şeyi yasaklarken yasak olan elmanın sulu dilimlerine çanak tutuyor!

Suç duyurusunda bulunulması gereken bir dizinin topluma sunulması, cariyelik sistemini onayladıklarını gösteriyor.

Kadınların bu kadar dejenere edildiği bir senaryonun diziye aktarılması ve bunu toplumun yüzdelik diliminin alkış tutarcasına izlemesi oldukça kaygı verici. Bir erkeğe dört kadının mübah görülmesi, kadınlarında o erkeği ve varlığını elinde tutmak için entrikalar çevirmeleri aile hayatını bayağılaştırmaktan öteye gidemez. Bu nedenle Yasak Elma dizisinin ve buna benzeyen içi boş dizilerin YASAKLANMASI gerekiyor.

YAZIKLAR OLSUN SİZE

Oyuncularına gelince; orada göz aşinası olduğumuz Şevval Sam, hani şu sosyal demokrat platformda yer alan, aydınların da, sosyal demokratlarında gözbebeği olan Leman Sam’ın kızına utanın diyebiliyorum.

Bu mu sizin ilkeli duruşunuz?

Dört eşliliği mübah sayan dizilerin baş kahramanı olmayı para kazanmak için kabul ediyorsanız eğer, inandığımız değerler diye dillendirdiğiniz türkülere inanmıyor, o türküleri de çıkarlarınız uğruna seslendiriyorsunuz demektir.

Sözün özü; bu ülke de aydın kelimesiyle bir yere gelen karanlık insanlar fazlasıyla var. Bu nedenle ilkesiz insanları yok sayıyor, sanat kelimesini dillerine pelesenk yapan, ilerici gömleği giyen içi boş, kafası boş sanatçı bozmalarının toplumun aklıselim insanlarından özür dilemelerini umut ediyorum.

İFŞA EDİN

Adana’da bir dönem çekimleri olan YENİ GELİN adlı dizi, ağalık ve dört eşliliği savunmuştu.
Bu tür dizileri ifşa edin arkadaşlar!

Bu ülke fakirine, fakirliğine ağlamazken, Aşk-ı Memnu dizisinde amcasının hanımını beceremeyen Behlül’e ağladı. Gelinen nokta bu…

İZLEMEYİN İZLETMEYİN VE SİSTEMİN SİZİ ALGI YÖNTEMİ İLE UYUTMASINA ASLA İZİN VERMEYİN.

Yoksul ülkenin zengin hayat teselli ikramiyesi rezil tv dizileri.
Biz Münir Özkul’lu Adile Naşit’li toplum gerçeğini yansıtan dönemin çocuklarıyız ve çocuklarımıza bu dizileri izletmemeye kararlıyız.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP