KPSS kalkıyor mu?

KPSS kalkıyor mu?

ABONE OL
Haziran 19, 2024 18:06
KPSS kalkıyor mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ŞEREF IŞIK

Nükleer Güvenlik Zirvesi için Güney Kore’nin başkenti Seul’de bulanan Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama ile Dünya kamuoyunun önüne çıktı ve şöyle dedi: “Suriye’ye müdahale etmemek mümkün değil.”
Barack Obama ise “Suriye’de meşru bir hükümetin kurulmasına geçiş sürecinde Türkiye ile birlikte çalışacaklarını ve eyleme geçme zamanının geldiğini” belirtti.
Yapılan açıklamalardan bir kez daha anlaşıldı ki, dünyanın jandarması ABD ülkemizin de içinde yer aldığı bölgede AKP’ye ciddi görev ve misyonlar verdi.
Zaten Suriye’ye saldırmak konusunda Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin ABD’den bile daha hevesli olduğu bir gerçektir.

Peki bu müdahale kanlı mı olacak, kansız mı?
Beşar Esed’de Saddam Hüseyin gibi asılacak mı asılmayacak mı?
Saddam Hüseyin’in üvey kardeşi Barzan İbrahim El Tikriti gibi idam edilirken başı kopacak mı kopmayacak mı?

Daha dün annemizin kollarında yaşarken…
Pardon!
Daha dün ortak bakanlar kurulu toplarken, daha dün Fenerbahçe’mizi özel maç yapmaya götürüp birlikte keyif çatarken, daha dün “Kardeşim Esed” diye hitap ederken bize ne oldu?
Bu mu Arap baharı?
Bu mu Arap açılımı?
Ben böyle baharın içine tükürürüm.

Uzak dursun.

Kara kışına razıyım.

****

Başbakan Erdoğan Güney Kore’ye giderken güzel bir de laf etti.
Güney Kore’nin başkenti Seul’e giderken, Kazakistan’ın Almatı Havalimanı’ndaki yakıt ikmali sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Erdoğan, eğitim sistemiyle ilgili önemli açıklamada bulundu.
Üniversite giriş sınavını ve üniversite hazırlık kurslarını ortadan kaldırmayı planladıklarını açıklayan Başbakan Erdoğan, “Bu dershaneler ya liseye dönecekler ya da kapanacaklar” dedi.
Bu görüşü aynen destekliyorum.

Dershanelerin kapatılıp, çalışanlarının Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna katılması görüşü Abdüllatif Şener’in kurduğu Türkiye Partisi’nin parti proğramında da var. Proğramda bu dershaneler konusu açıklandığında bıyık altından gülenler şimdi fikir değiştirecekler sanırım.
Sayın Erdoğan’ın dershaneler konusunda ki düşüncesi de Sayın Şener’in görüşü ile örtüşüyor. Daha doğrusu Erdoğan, kafasına yatan kimin proğramı olursa olsun hemen kendi düşüncesiymiş gibi küçük rötuşlar yaparak projeye el koymakta usta. Zaten ustalık dönemi ya!
Bir dakika!

Buna bir itiraz var. (Aslında bir şey yok da, öyleymiş gibi yansıtıyorlar.)

Hükümetin ağlamaktan sorumlu başbakan yardımcısı ve cemaatin sözcüsü Sayın Bülent Arınç’tan itiraz geldi.

 

“Yeni eğitim sisteminde dershanelerin kapatılması söz konusu değil.”
Demek istediği şu; Yeni eğitim proğramı, yani 4+4+4 eğitim sistemi içinde dershanelerin kapatılması diye bir şey yoktur.
Evet yok.
Dershaneler konusu ayrı bir düşünce.
Fakat, burada dershanelerin kaymağını yiyen cemaatlere de ince bir mesaj var.
Hükümet içinde iki farklı görüş gibi sunulan bu açıklamalar, dershaneler konusunun tartışılması için zemin ve zaman hazırlamaktan başka bir şey değildir.
Şimdi üniversite sınavı kalkıyorsa Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)’de kalkıyor demektir. KPSS kalkmazsa dershaneleri de kapatamazsınız.
Kamu personeli alımında da adaleti sağlamak adına eğitim vasfı ve mezuniyet sırasına göre alım yapılırsa bu sınav kalkmaz diye bir şey de yoktur.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP