Erkekte Estetik Dünyası

Erkekte Estetik Dünyası

ABONE OL
Temmuz 9, 2024 17:02
Erkekte Estetik Dünyası
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Geçen hafta bir odada gelin adayına, yanındaki odada da damat adayına cilt bakımı yaptık. Ardından geline makyaj yaparken, birkaç saat sonra eşi olacak yakışıklı gence de fotoğraflarda güzel çıkması için çok hafif bir matlaştırıcı rötuş teklif ettik. Bu fikir hoşuna gidince uyguladık. Görüyorsunuz, artık dünya değişiyor. Benim daima erkek hastalarım oldu. Hatta portföyümün genellikle yüzde 30’u erkekti diyebilirim. Ama son zamanlarda bu oran değişiyor. Cilt bakımı talep eden, estetik ve kozmetik sorunlarla ilgilenen beylerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Bu talebe çok büyük bir saygı duyuyorum. Kanımca kendisine özen gösteren bir erkek, özel hayatına da, iş yaşamına da aynı özeni gösterir. Zaten yayınlanan istatistikler de, şık ve bakımlı erkeklerin mesleki yaşamlarında daha başarılı olduğu doğruluyor.

HANGİSİ ÖNCELİKLİ?
Kariyer sahibi erkekler yıllardır manikürlerini yaptırıyorlar, tırnaklarını törpülüyorlar, vücut ölçüleriyle ilgileniyorlar, saçlarına şekil veriyorlar, boyuyorlar, masaj istiyorlar, deodorantlarını ve parfümlerini sıkıyorlar, yüz gençleştirme tedavilerine veya epilasyona ihtiyaç hissediyorlar.
* Birinci sırada lazer epilasyon, cilt bakımı, manikür ve pedikür ile ilgileniyorlar.
* Zayıflama tedavileri, dolgu ve botoks gibi işlemleri ikinci sırada tercih ediyorlar.
* Cerrahi girişimden mümkün olduğunca uzak duruyorlar. Buna rağmen son zamanlarda liposuction, göğüs küçültme ve burun ameliyatı yaptıran erkeklerde bir artış var.
* Erkek kozmetikleri büyük ilgi görüyor. After shave’ler, nemlendiriciler, vücut losyonları, özel şampuanlar; en ünlü kozmetik markaların erkek ürünleri onlar için üretiliyor.
* Erkeklerin en fazla ilgilendiği sorunlardan birini de kellik tedavileri oluşturuyor.

EPİLASYON
Erkekler, özellikle yanaklarının üzerinde çıkanlar başta olmak üzere; sırt, omuz başları, kaşların arası, ense ve kulağın iç kısımları, elmacık kemikleri üzerindeki kıllardan kurtulmak istiyor. Erkek kılları daha kalın ve sert olduğu için lazer uygulamasına daha iyi cevap veriyor ve daha kısa sürede sonuç alınıyor.

ERKEK CİLDİ
Erkek cildi, hormonal yapısı nedeniyle daha dayanıklı ve daha kalındır. Bu nedenle yaşlanma etkileri erkeklerde daha ileri yaşlarda ortaya çıkar. Erkek cildinin sorunları buluğ çağında, aknelerle başlar. 35-45 yaş arasında kırışıkların farkına varırlar. Sorunlar ömür boyu tıraş olmanın sıkıntılı sonuçlarıyla devam eder. Bütün bunlara bir de güneş ışınları, stres, alkol ve beslenme hataları eklendiğinde, erkek cildinin bakım ihtiyacı artar. Bu nedenle botoks, dolgu maddeleri enjeksiyonları ve ameliyatsız cilt gerdirme işlemlerini gün geçtikçe daha fazla talep ediyorlar.

Sabah : Dr. Yasemin Fatih Amato

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP