Vücut Bakımında Yosun Mucizesi

Vücut Bakımında Yosun Mucizesi

ABONE OL
Haziran 3, 2024 11:16
Vücut Bakımında Yosun Mucizesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sonbahar ve kış aylarında yorgunluk halsizlik enerji düşüklüğü “kent insanı”nın ortak şikayetleridir… Mevsim değişikliğiyle birlikte vücutta meydana gelen mineral ve vitamin eksilmeleri vücut direncini de düşürür. Uzmanlar vücuda ve ruha tekrar zindelik kazandırılması için Britanya Okyanusu yosunu ve genel yosun terapilerini tavsiye ediyor.

Neden Okyanus Yosunları?..

Okyanusun zenginliğiyle beslenen su yosunları denizin yararlı özelliklerini de barındırır. Canlandırıcı elementler sağlayarak güçsüz ciltlere mineral tuzu temel yağ asitleri vitamin ve eser elementler depolar. Okyanustan elde edilen yosunlar deniz suyundan 10 kat fazla oligo element içerir.

Deniz yosununun en faydalı olanları dünyada Britanya kıyılarından (Atlantik Okyanusu’ndan) elde edilir. Yosunların faydalı olabilmeleri için deniz suyu sıcaklığının 18 derecen fazla olmaması gerekir. Britanya’da okyanus suyu sıcaklığı 15-18 derece arasındadır. Bu sebeple daha taze oksijen- mineral ve vitamin değeri yüksek yosunlar elde edilir. Günümüzde ilaçların yüzde 60’ının denizdeki canlılardan elde edildiğini unutmamak gerekir.

En doğal yöntemlerle Atlantik Okyanusu’ndan toplanan yosunlar laboratuvarda işlenir. Çamurlaştırılmış bir hamur halinde 32 derece sıcaklıkta vücuda uygulandığında elementler vücuda nüfuz ederek hücreleri uyarır ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirir. Deniz yosununun gençleştirici özellikleri uzun süredir bilinmekte olup cilt hastalıkları ve kilo vermek gibi amaçlarla da kullanılmaktadır. İnsan plazmasının özelliklerine sahip olan deniz yosunu vitamin ve mineral açısından zengin besinleri denizden emer.
İnsan kan plazması deniz suyu kompozisyonuyla kıyaslandığında hemen hemen aynı olduğu görülür.

Deniz suyu vücut ısısı kadar ısıtıldığında oligo element olarak adlandırılan hayati elementlerin cilt tarafından emilimi daha da kolaylaşır. Bunun da kaslar üzerinde rahatlatıcı kasılmaları hafifletici ve ağrı giderici etkileri vardır.
Deniz suyunda vücut plazmasında olduğu gibi 104 element ve mineral bulunur.

1 m³ deniz suyunda bulunan ana maddeler şöyledir:
Bakır 10 mg
Baryum 50 mg
Manganez 3 mg
Iyot 50 mg
Selenyum 4 mg
Lityum 100 mg
Çinko 14 mg
Florid 1.4 mg
Rubidyum 20 mg

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP